BugünGüncel
Bangladeş yönetiminden uluslararası kurumlara Arakan çağrısı | Bugün Güncel | Günün En Hızlı Son Dakika Haberi
SON DAKİKA

Bangladeş yönetiminden uluslararası kurumlara Arakan çağrısı

Bangladeş Enformasyon Bakanı Hasanul Haq Inu, “Uluslararası kurumlar bu sorunu çözmek için daha atılgan olmalı.” dedi.

Bu haber 05 Ekim 2018 - 0:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bangladeş Enformasyon Bakanı Hasanul Haq Inu, Arakan krizinin çözümünde uluslararası kamuoyunun rolünün önemli olduğunu vurgulayarak, “Uluslararası kurumlar bu sorunu çözmek için daha atılgan olmalı. Bu kapsamda bütün uluslararası kurumlara Arakan sorununa çözüm bulmaları için çağrıda bulunuyoruz.” dedi.


Inu, “Visit Bangladesh 2018” programı kapsamında, Türkiye, Kanada, Suudi Arabistan, Japonya, Umman, Brezilya, Etiyopya, Hindistan, Filipinler ve Güney Kore’den yaklaşık 50 gazeteciyle bir araya gelerek sorularını yanıtladı.


Arakan krizinden Myanmar hükümetinin sorumlu olduğunu belirten Inu, “Uluslararası kurumlar bu sorunu çözmek için daha atılgan olmalı. Bu kapsamda bütün uluslararası kurumlara Arakan sorununa çözüm bulmaları için çağrıda bulunuyoruz.” diye konuştu.


Ülkesinde medyanın Arakan krizine özel olarak yer ayırdığını dile getiren Inu, “Medya, Arakanlıların Bangladeş’e Myanmar’da soykırıma uğradığı için geldikleri gerçeğini sayfalarına taşıyor.” ifadesini kullandı.


“Türkiye Arakanlılara en çok yardım eden ülkelerden biri”Bu haber TrtHaber.com internet sitesinden, BugunGuncel.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@bugunguncel.com adresimize gönderebilirsiniz.