BugünGüncel
Rusya'dan "KSYÖ’ye siber saldırı girişimi" iddiasına tepki | Bugün Güncel | Günün En Hızlı Son Dakika Haberi
SON DAKİKA

Rusya’dan “KSYÖ’ye siber saldırı girişimi” iddiasına tepki

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Hollanda’nın, Rus istihbaratının Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütüne (KSYÖ) siber saldırı girişiminde bulunduğu yönündeki iddiasına tepki gösterdi.

Bu haber 05 Ekim 2018 - 8:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rusya Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Hollanda’da başlatılan Rus karşıtlığı kampanyası ve medyada yer alan siber saldırı iddialarının, taraflar arasındaki ilişkilerde ciddi zararlara yol açtığının bu ülkeye defalarca iletildiği belirtildi.


Hollanda’nın, dört Rus’un sınır dışı edilmesine ilişkin bilgileri yayınlamak için neredeyse altı ay beklediğine dikkat çekilen açıklamada, son birkaç yıldır Batı’da paranoya oluştuğu ve elinde cep telefonu olan her Rus vatandaşının casus olarak algılandığı öne sürüldü.


Açıklamada, Rusya’ya karşı önceden hazırlanmış yeni bir olumsuz propaganda kampanyasının başladığı savunuldu.


Hollanda, 4 Rus istihbarat elemanının KSYÖ’ye yönelik siber saldırı girişiminde bulunduğunu ve İngiltere’nin yardımıyla saldırının önlendiğini ileri sürmüştü.Bu haber TrtHaber.com internet sitesinden, BugunGuncel.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@bugunguncel.com adresimize gönderebilirsiniz.