BugünGüncel
Trump, ABD'nin yeni "Terörle Mücadele Ulusal Güvenlik Stratejisi"ni onayladı | Bugün Güncel | Günün En Hızlı Son Dakika Haberi
SON DAKİKA

Trump, ABD’nin yeni “Terörle Mücadele Ulusal Güvenlik Stratejisi”ni onayladı

ABD Başkanı Trump, bugün ülkesinin yeni “Terörle Mücadele Ulusal Güvenlik Stratejisi”ni onayladı. Trump, “Benim liderliğim altında ABD teröre karşı mücadeleyi artırmıştır” dedi.

Bu haber 05 Ekim 2018 - 4:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ABD Başkanı Donald Trump, ABD’de ilgili kurumlarca hazırlanan “Terörle Mücadele Ulusal Güvenlik Stratejisini” onayladı.


“Benim liderliğim altında ABD teröre karşı mücadeleyi artırmıştır”


Trump, ABD’nin yeni ulusal güvenlik stratejisine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, şunları söyledi: 


“Benim liderliğim altında ABD teröre karşı mücadeleyi artırmıştır. Koalisyon ortaklarımızla birlikte Suriye ve Irak’ta DEAŞ’ı büyük oranda ortadan kaldırdık. Aynı şekilde, İran Devrim Muhafızları ve İran’ın bölgesel güçlerine destek veren ABD’nin İran ile yaptığı berbat bir anlaşmaya son verdim. Ayrıca, savunma konusunda ülkemizin ordusunu yeniden yapılandırmak için bütçeyi düzenledim.” 


ABD’nin en son “Terörle Mücadele Ulusal Güvenlik Stratejisi” eski Başkan Barack Obama döneminde 2011’de hazırlanmıştı.Bu haber TrtHaber.com internet sitesinden, BugunGuncel.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@bugunguncel.com adresimize gönderebilirsiniz.