Bugün Güncel

British Council Mezun Ödülleri 2019 sahiplerini buldu

15 Mart 2019 - 19:27

Birleşik Krallık’ın uluslararası mezunlarının dünya çapında fark yaratan başarılarını kutlayan prestijli Mezun Ödülleri 2019, 14 Mart’ta Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu, Pera House’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 80 kişinin katılım gösterdiği ödül töreni, Birleşik Krallık Başkonsolosluğu’nun ev sahipliğinde Aptis sınavlarının desteğiyle British Council tarafından düzenlendi.

Birleşik Krallık’taki yükseköğrenim deneyimini, içinde yaşadığı toplumun, mesleklerinin ve ülkelerinin yararı için kullanan Birleşik Krallık mezunlarının olağanüstü başarılarını öne çıkarmayı amaçlayan Mezun Ödülleri’ne bu sene yapılan başvurular arasından, üç kategoride en başarılı isimler belirlendi. Bu yıl dünyada beşincisi, Türkiye’de ise üçüncüsü düzenlenen ödül töreninde, Profesyonel Başarı Ödülünün sahibi Ayşegül Buğra, Sosyal Etki Ödülünün sahibi Didem Tali ve Girişimcilik Ödülü ise Mehmet Akalın oldu.

British Council Türkiye Direktör Vekili Nilgün Felchner, “Eğitimin, hayatları dönüştürme gücüne sahip olduğuna inanıyorum” dedi. Felchner, şöyle devam etti:
“Aynı zamanda Mezun Ödülleri 2019’da finalist olarak seçilen bireylerin tamamı, Birleşik Krallıkta aldıkları eğitimi, seçtikleri kariyerlerinde başarılı olmak, kendilerini ileri taşımak ve çevrelerindeki dünyayı şekillendirmek için kullandılar. Bugün burada üç kazanan olabilir ancak Türkiye’de, son 10 yılda eğitimini tamamlayan 20 binden fazla Birleşik Krallık mezunuyla kutlanacak çok başarı bulunuyor. Birleşik Krallık üniversitelerinde eğitim görürken edindikleri deneyimleri kullanarak çevrelerindeki insanlara, çalıştıkları sektöre veya ülkelerine katkı sağlayan bireyler oldukları için ayrıca tüm finalistleri tebrik ediyorum.”

Bu sene, Mezun Ödülleri 2019’a etkileyici hikayeleriyle başvuran adaylar arasından 11 finalist seçildi. Profesyonel Başarı Ödülü, Sosyal Etki Ödülü ve Girişimcilik Ödülü olmak üzere üç kategoride verilen ödüller, Birleşik Krallık’ta aldıkları yükseköğrenimin hayatlarına kattığı etkiyi ve kazanımları göstermeyi ve onların başarılarını kutlamayı amaçlıyor.

Profesyonel Başarı Ödülü’nün sahibi Ayşegül Buğra, “University of Southamptonda eğitim görmenin bana esnek bir düşünce anlayışı, etkili araştırma yapma becerileri ve Türkiye’deki öğrencileri uluslararası bir vizyonla eğitme imkânı sağladığına inanıyorum” dedi.

Girişimcilik Ödülü’nün sahibi Mehmet Akalın ise, University of Sussex’teki eğitiminin, Türkiye ve diğer birçok ülkeyi kapsayan uluslararası bir ağ kurmasına yardımcı olduğunu ve Birleşik Krallık’ta aldığı eğitim sayesinde farklı geçmişlere sahip insanlarla çalışma konusunda kendisini daha fazla geliştirdiğini belirtti.

Birleşik Krallıktaki eğitimi esnasında, daha önce hiç karşılaşmadığı fikirlere, iş ağlarına ve etkinliklere erişim hakkına sahip olduğunu belirten Sosyal Etki Ödülünün sahibi Didem Tali, London School of Economics gibi dünyadaki en iyi medya ve iletişim bölümlerinden birine sahip olan bir üniversitede yüksek lisans yapmasının, gazetecilik ve medya gibi rekabetçi bir iş piyasasında kendisine büyük avantaj sağladığını anlattı.Bu haber Hurriyet.com internet sitesinden, BugunGuncel.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@bugunguncel.com adresimize gönderebilirsiniz.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Telif hakkına sahip olduğunuz haberleri kaldırmak için iletişim adresimiz: sikayet@bugunguncel.com