BugünGüncel
Emekli öğretmenden eğitim için 350 bin lira bağış | Bugün Güncel | Günün En Hızlı Son Dakika Haberi
SON DAKİKA

Emekli öğretmenden eğitim için 350 bin lira bağış

Şanlıurfa’da emekli öğretmen Ayşe Parmaksız, yılların birikimi dediği 350 bin lirasını eğitime bağışladı.

Bu haber 25 Eylül 2018 - 21:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, eğitime destek çağrısına yanıt veren emekli öğretmen Ayşe Parmaksız, biriktirdiği 350 bin lirayı eğitim için harcamaya karar verdi. Bunun için Şanlıurfa Valiliği’ne başvuran Parmaksız, çocukların eğitim öğretim gördüğü okullarda kullanılmak üzere, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 350 bin lirasını bağışladı. Yapılan protokolle bağışına karşılık, Sırrın Mahallesi’nde yapımı devam eden 32 derslikli okula, Ayşe Parmaksız Ortaokulu adı verilmesini kararlaştırdı.

Emekli öğretmenin örnek davranışından dolayı çok duygulanan Vali Abdullah Erin, “Yapılan bu anlamlı bağış, sizden kat be kat zengin olan Urfalılara, bölge insanlarına örnek olsun. İnşallah yeni yetişen nesil de sizin duyarlılığınızda olur. Sizin gibi öğretmenlere çok ihtiyacımız var” dedi.

Söz konusu bağışı severek ve isteyerek yaptığını söyleyen Ayşe Parmaksız ise imkânı olması durumunda ilerleyen zamanda eğitime yine katkıda bulunmayı arzuladığını belirtti

class=’cf’>

Yapılan konuşmaların ardından Vali Abdullah Erin ile hayırsever emekli öğretmen Ayşe Parmaksız arasında protokol imzalandı.Bu haber Hurriyet.com.tr internet sitesinden, BugunGuncel.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@bugunguncel.com adresimize gönderebilirsiniz.