Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası başlıyor

Türkiye Zeka Vakfı’nca (TZV), ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası’nın il finalleri 19 Ekim’de, bölge finalleri ise 16 Kasım’da yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK’ın desteğiyle öğrencilerin düşünme, karar verme, problem çözme becerilerini geliştirmek ve takım çalışması alışkanlıkları kazandırmak amacıyla düzenlenen, ‘Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası’ için 2 Eylül’de başlayan başvurular 11 Ekim’e kadar devam edecek.

Türkiye genelinde devlet okulları ve özel okulların takım olarak katılabilecekleri şampiyona, ilkokul 3 ve 4’üncü sınıf öğrencileri ile ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik üç farklı kategoride düzenlenecek. Okullar, tüm kategorilerde ya da uygun gördükleri kategoride en fazla bir takımla şampiyonaya katılabilecek.

Okul seçmeleriyle dört aşamada yapılacak şampiyonanın il finalleri, 19 Ekim’de internet üzerinden, bölge finalleri ise 16 Kasım’da İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon, Adana, Erzurum ve Gaziantep illerinde yazılı olarak yapılacak. Şampiyona, 21 Aralık Cumartesi günü Ankara’da gerçekleştirilecek yazılı final sınavı ve ödül töreniyle sona erecek. Yarışmada her kategoride ilk üç dereceye giren okullara kupa, öğrencilerine ve öğretmenlerine ise madalya verilecek. Türkiye finalinde yarışan tüm okullar, öğrencileri ve öğretmenleri de başarı belgesi alacak. Şampiyonaya katılmak isteyenler, ‘sampiyona.tzv.org.tr’ internet adresi üzerinden kayıt yaptırabiliyor.

Bu haber Hurriyet.com internet sitesinden, BugunGuncel.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@bugunguncel.com adresimize gönderebilirsiniz.

Previous

Netanyahu siren sesini duyar duymaz içeri kaçtı!

ÖSYM ve HAVELSAN arasında teknoloji alanında işbirliği

Next

Yorum yapın