Açılış öncesi işlemlerde Dow Jones 150 puan düştü

ABD yönetiminin Çin’i kur manipülasyonuyla suçlamasının ardından Çin’den gelen likidite enjeksiyonuyla piyasalardaki güven azaldı. Wall Street, ABD’nin elektronik ve oyuncaklar da dahil olmak üzere 300 milyar dolarlık Çin ürününe yönelik yüzde 10’luk ek gümrük vergilerinin Eylülde uygulamaya girmesi öncesi düşük seyretti.

Söz konusu ticaret savaşının yanında Hong Kong’daki protestoların devam etmesi de piyasalarda olumsuz etkiye sebep oldu.

Güvenli liman arayışında olan yatırımcıların altına yönelmesiyle açılış öncesi işlemlerde altın fiyatı yüzde 0.45 yükselerek 1,504.4 dolara ulaştı.

Dow Jones yüzde 0.54,

– S&P 500 yüzde 0.53,

– Nasdaq yüzde 0.54 düştü.

Bunun yanında euro dolar karşısında yüzde 0.13 düşüşle 1.11846 dolara gerilerken, sterlin ise yüzde 0.37 artışla 1.20694 dolardan işlem gördü.

Bu haber Hurriyet.com internet sitesinden, BugunGuncel.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@bugunguncel.com adresimize gönderebilirsiniz.

Kategoriler EKONOMİ
Previous

Suriye’de taşınmazı kalan Türkler için çözüm umudu

Kamu çalışanlarının zamlarında önemli gelişme! Görüşme bugün yapılacak

Next

Yorum yapın