Bugün Güncel

BP CEO’sundan petrol tahmini

BP CEO’su Bob Dudley, Salı günü yaptığı açıklamada Petol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve Rusyanın üretim kısıtlamalarının petrol piyasalarında bir açık yaratacağını söyledi. Dudley, henüz elinde üretim kısıtlamasına ilişkin bir veri olmadığını; ancak, piyasanın daraldığını hissettiğini vurguladı.

12 Şubat 2019 - 12:26

Mısırda CNBC’ye konuşan Dudley, piyasayı ilgilendiren pek çok değişken olduğunu ve bu değişkenlerin birikerek bir çatırdamaya neden olacağını söyledi.

Dudley ayrıca BP‘nin Mısır’da 1.8 milyar dolarlık bir yatırım yapacağını ve doğal gazda son beş yıl içinde görülen büyük satış çabasına işaret etti. Kuzey Afrika’ya yapılan yatırımın son iki yıl içinde dünyada yapılan en büyük yatırım olduğunu belirten Dudley, yatırımların Nil Deltasında yoğunlaştığını söyledi.

Eskiden İngiliz Petrolleri olarak bilinen şirketin CEO’su, yurt içi faaliyetlere yöneldiğinde, bu yıl Mısır’da 1.8 milyar dolarlık yatırım yapacağını tahmin etti ve son beş yıl içinde doğal gazda “büyük itişmeye” vurgu yaptı. Dudley, Nil Afrika ülkesinde yapılan harcamaların son iki yılda Nil Deltası’na odaklanarak her yerden daha büyük olduğunu belirtti. Hükümetin “güçlü bir reform dizisi” uygulayarak, ekonominin elektrik ve altyapı açısından “tamamen farklı” olduğunu söyledi ve enerji ihracatının potansiyelini vurguladı.

 Bu haber Hurriyet.com internet sitesinden, BugunGuncel.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@bugunguncel.com adresimize gönderebilirsiniz.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Telif hakkına sahip olduğunuz haberleri kaldırmak için iletişim adresimiz: sikayet@bugunguncel.com