Giresun’un fındığı İtalya’dan kaliteli

Bu yıl fındık rekoltesinin 700 ila 800 bin ton civarında olacağını tahmin ettiklerini belirten Akın, “Verimlilikte de artış görünüyor. Örneğin 30 dönüm bahçesi olan üretici 2 ton değil, 3 ton fındık alacak. Üstüne fındığın fiyatı da arttı” dedi.

Ferrero olarak Giresun kalite fındık alım miktarında neden daha agresif olmayı düşündükleri konusunda da değerlendirmelerde bulunan Akın, “Ferrero tarihindeki en yüksek alımı yapmayı planlıyoruz. Tat panellerinde Giresun her zaman fark yaratıyor, ön plana çıkıyor. Yetişmiş panelistler de bunu anında fark edebiliyor. Belki Ferrero çikolata yeni bir ürün geliştiriyordur ama biz bunu Ferrero Fındık olarak bilemeyiz. Sadece bizden isteneni en iyi şekilde tedarik etmeye çalışıyoruz. Bu yıl Giresun kalite fındığın da 80 ila 100 bin ton civarında olduğunu tahmin ediyoruz. İtalya’da Piomente bölgesi fındığı Giresun’a yakın sanılıyor ama bana sorarsanız Giresun’un aroması çok daha iyidir” diye konuştu.

 

Bu haber Hurriyet.com internet sitesinden, BugunGuncel.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@bugunguncel.com adresimize gönderebilirsiniz.

Kategoriler EKONOMİ
Previous

PSG 3 puanı 3 golle aldı

Faizsiz ev cirosu 2 milyara ulaştı

Next

Yorum yapın