İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Jeoloji Müzesi 8 binden fazla esere ev sahipliği yapıyor

Barındırdığı bilimsel koleksiyonlarıyla bir referans müzesi özelliği taşıyan İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Jeoloji Müzesinde mineraller, kayaçlar, kömürler, fosiller ve eğitim amaçlı posterler sergileniyor.


Müzede 5 ayrı bölüm var


İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Jeoloji Müzesi, mineral, kayaç ve fosil örneklerinin sergilendiği “Büyük Salon”, kişilere özel fosil, kayaç ve mineral bilimsel koleksiyonları ile bazı sistematik örneklerin korunduğu araştırmacılara yönelik “Özel Koleksiyon Odası”, sergileme öncesi görsel örneklere uygulanan yıkama, temizleme, kesme, parlatma ve onarım işlemlerinin yapıldığı “Laboratuvar”, tanıtım ve eğitim amaçlı seminer, söyleşi ve gösterilerin yapıldığı “Gösterim Salonu” ile henüz sergilenmeyen örneklerin yer aldığı “Depo” bölümünden oluşuyor.“Müze 100 yıllık birikimin ürünü”

Bu haber Trthaber.com internet sitesinden, BugunGuncel.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@bugunguncel.com adresimize gönderebilirsiniz.

Previous

Kapadokya’da 2 bin 200 yıllık lahit bulundu

İklim değişikliği “1,5 derece” artışla sınırlandırılmalı

Next

Yorum yapın