Bugün Güncel

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -

Güvenç Dağüstün kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır?

Güvenç Dağüstün kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır?
10 Mayıs 2018 - 19:14

Opera sanatçısı kimliğinin yanı sıra müzisyen, şarkıcı, sinema ve tiyatro oyuncusu olarak tanınan Güvenç Dağüstün kimdir? Çağan Irmak’ın Ulak isimli filminde ilk kez sinema çalışma gerçekleştiren Güvenç Dağüstün aslen nereli, kaç yaşında? Seslendirdiği eserlerle hem ülkemizde hem de dünyada nam salan Güvenç Dağüstün’ün biyografisi!

Gerek ülkemizde gerekse dünyada adından söz ettiren opera sanatçısı Güvenç Dağüstün, 1978 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Ankara Devlet Operası tarafından düzenlenen sınavını kazanarak eğitimini, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda tamamladı. Çağan Irmak’ın Ulak isimli filminde ilk kez sinema çalışma gerçekleştiren Güvenç Dağüstün, ilerleyen zamanlarda Ankara Devlet Operası’ndaki görevinden ayrılarak Prof. Dr. İhsan Doğramacı tarafınfan verilen burs ile Avusturya’nın Viyana kentinde çalışmalarına başladı.

güvenç

Opera sanatçısı kimliğinin yanı sıra müzisyen, şarkıcı, sinema ve tiyatro oyuncusu olarak tanınan Güvenç Dağüstün, Viyana’da seslendirdiği, Yunan besteci Perikles Liakakis’in “Çizmeli Kedi” operasındaki başrol ile bu eserin dünyada ilk kez seslendirilişinin solistlerinden oldu. Bulgaristan’ın Varna kentinde düzenlenen “Uluslararası Varna Festivali” kapsamında mezzosoprano Ksgr. Prof. Margarita Lilova’nın kursuna katıldı ve bir yıl sonra Viyana Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi’nin sınavlarını kazanarak Prof. Lilova’nın öğrencisi oldu. 

güvenç

Seslendirdiği eserlerle hem ülkemizde hem de dünyada nam salan Güvenç Dağüstün, Bulgaristan’ın Varna kentinde düzenlenen “Uluslararası Varna Festivali” kapsamında mezzosoprano Ksgr. Prof. Margarita Lilova’nın kursuna katıldı ve bir yıl sonra Viyana Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi’nin sınavlarını kazanarak Prof. Lilova’nın öğrencisi oldu. İzmir Devlet Operası’nda konuk sanatçı olarak G. Donizetti’nin “Aşk İksiri” operasında ilk başrolü “Belcore”yi seslendirdi.Bu haber Yasemin.com internet sitesinden, BugunGuncel.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@bugunguncel.com adresimize gönderebilirsiniz.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Telif hakkına sahip olduğunuz haberleri kaldırmak için iletişim adresimiz: sikayet@bugunguncel.com