a

Apple ve Kia ortaklığında elektrikli scooter iddiası

Apple ve Hyundai alt markası Kia arasında devam eden Apple Car görüşmeleri bu ayın başında sona erdi. İddiaya göre iki şirket arasında farklı bir elektrikli araç için anlaşma devam ediyor.

Apple ve Hyundai alt markası Kia arasında devam eden Apple Car görüşmeleri bu ayın başında sona erdi. Ancak iddialara göre, Kia ve Apple arasında elektrikli bir araç geliştirmek için anlaşma geçerliliğini koruyor. Bu anlaşmanın elektrikli scooter geliştirmek için devam ettirildiği de iddialar arasında.

Kia, Apple Car yerine elektrikli scooter için mi çalışıyor?

İki şirket arasında yapılan görüşmelerin Hyundai tarafından kamuoyuna açıklanması sonrası, Apple görüşmeleri sonlandırdı.

Ancak Kore’den yayın yapan Chosun Biz internet sitesinde yayınlanan bilgiye göre, Apple ile Kia arasında geçen yıl bir mutabakat metni imzalandı.

Bu metinde Apple ve Kia arasında sekiz sektörde işbirliği yapıldığı ve Apple Car projesinin iptali sonrası elektrikli araç için ortaklığın devam ettiği iddia edildi.

Apple ve ana şirket Hyundai’nin Last Mil adı altında bir ulaşım projesi için birlikte hareket ettiği de bu iddialar arasında. Last Mil adı verilen proje, ilk olarak 2019 yılında karşımıza çıktı. Hyundai ve Kia tarafından otomobile entegre elektrikli scooter olarak tanıtılan projede, Apple’da yer alıyor olabilir.

Ancak Apple markası taşıyan elektrikli scooter, kulağa pek de gerçekçi gelmiyor. Bu projenin Apple Car’a entegre edilecek bir scooter olması ise daha muhtemel görünüyor.

Reuters tarafından da kaynak alınan Kore sitesi bu iddiayı Kia ve Apple arasında geçen müzakerelerden bilgisi olan isimsiz bir kaynağa dayandırıyor.

Bu kaynak ise söz konusu siteye: “ Elektrikli araçlarla ilgili müzakereler başarısız olsa bile, diğer alanlarda müzakere edilebilecek birçok öğe var, bu nedenle iki taraf arasındaki ortaklık olasılığı konusunda hala iyimseriz” şeklinde açıklama yaptı.

Apple‘ın elektrikli otomobil projesi Apple Car için Hyundai sonrası farklı şirketlerle de görüşmeler yaptığı biliniyor. Her ne kadar bu şirketler Apple‘ın gizliliğe önem vermesi nedeniyle ortaya çıkmasa da, analistler Apple Car projesinin beş yıl içinde tamamlanacağını öngörüyor.

Kaynak: Shiftdelete.net

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Huawei elektrikli araba için heyecanlandıran iddia