a

General Motors ikinci batarya fabrikasını kuruyor

Otomotiv devi General Motors, elektrikli araç üretimini artırmak için ikinci elektrikli araç bataryası fabrikasını kurmaya hazırlanıyor. Şirket bu hedefi için LG Chem ile birlikte çalışacak.

2040 yılına kadar tamamen karbon nötr bir şirket olmayı hedefleyen General Motors, elektrikli araç üretimini artırmak için ikinci elektrikli araç bataryası fabrikasını kurmaya hazırlanıyor. Şirket tesisini inşa amacında, Güney Koreli LG Chem ile birlikte çalışacak.

General Motors geleceğini elektrikli araca bağladı

Wall Street Journal’in haberine göre dünyaca ünlü otomotiv firması General Motors (GM), Güney Koreli pil üreticisi LG Chem ile ortaklaşa inşa edeceği ikinci fabrikasını Tennessee’de açmayı planlıyor. İlk fabrikası da Kuzey Ohio’da bulunan firmanın kesin bir seçme konusunda henüz karar vermediği aktarıldı. LG Chem ile görüşmelerin sürdüğü belirtilirken, nihai kararın 2021’in ilk yarısında verilmesi bekleniyor.

Kuzey Amerika’nın en büyük otomobil üreticisi olan GM, geleceğini elektrikli araçlara bağlama konusunda her geçen gün daha ısrarcı oluyor. 2025 yılına kadar 30 yeni elektrikli araç modelinin geliştirilmesi ve üretimi için 27 milyar dolar harcama sözü veren firma, bunların üçte ikisini de pazarına hakim olduğu yerde, Kuzey Amerika’da satışa sunacak. Bunlara ek olarak GM, logosunda revizyona giderek daha çok elektrik fişi gibi görünecek şekilde tasarlamıştı.

LG Chem de Audi, Mercedes-Benz ve ilgili ana şirketleri olan Volkswagen Group ve Daimler gibi otomobil devlerine lityum iyon pillerin üreten önemli bir tedarikçi. Bu otomotiv devlerinin birçoğu tıpkı Tesla’nın yaptığı gibi gelecekte kendi pil fabrikalarını kurma ve tedarikçileriyle birlikte pil üretme imkanına sahip. Tesla da gelecekte pil üretimini kendi bünyesinde gerçekleştirme planlarını da duyurmuş ve büyük bir nikel üreticisiyle anlaşmıştı. Ancak bu fabrikalar inşa edilene kadar, LG Chem gibi şirketlerin insafına kalmış durumdalar.

Kaynak: Shiftdelete.net

asyalı porno

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Samsung Galaxy A52 5G tanıtılmadan satışa sunuldu