a

Jaguar’dan elektrikli otomobiller için yeni adım

Jaguar Land Rover CEO'su Thierry Bollore, Jaguar'ın tamamen elektrikli araçlar yelpazesini genişletmek için bir tedarikçi aradığını doğruladı. Jaguar ortak arıyor.

JLR, Jaguar’ın elektrikli otomobil platformunu oluşturmak için yeni bir ortak arıyor. Jaguar Land Rover CEO’su Thierry Bollore, Jaguar’ın tamamen elektrikli araçlar yelpazesini genişletmek için bir tedarikçi aradığını doğruladı.

JLR, Jaguar’ın elektrikli otomobilleri için ortak arıyor

İngiliz otomobil üreticisi, Jaguar‘ın uzun vadeli geleceğini güvence altına almak için kısa süre önce markanın yalnızca 2025‘ten itibaren elektrikli araçlar üreteceğini açıklamıştı. JLR‘nin planı, gelecekteki tüm Jaguar modellerinin tek, ortak bir EV mimarisini paylaşması. Ancak şimdiye kadar, bu platformun nasıl inşaa edileceği belli değildi.

Cuma günü finansal analistlerle konuşan Bollore, düşük hacimli bir otomobil üreticisi olarak kalacak ve muhtemelen geçen yıl sattığı araçtan daha azını üreteceği için Jaguar‘ın platformu kendi bünyesinde geliştirmenin pahalı olacağını açıkladı.

JLR, Jaguar’ın elektrikli otomobilleri için ortak arıyor

Ayrıca analistlere “Doğal olarak bizimle çalışmak için büyük bir istek var” diyen Bollore, markanın önceden var olan bir EV platformunu kullanma hakkında “bir dizi aktörle” konuştuğunu da belirtti.

Şirketin CEO‘su ayrıca, ortak ve platform seçiminin kısmen gelecekteki Jaguar modellerinin tasarımları tarafından belirleneceğini söyledi ve tasarımların oranına saygı duyulmalı dedi.

Jaguar Land Rover’ın tasarım başkanı Gerry McGovern ise konu ile alakalı yatırımcı çağrısında “Harika tasarım hacimle başlar. Jaguarların oldukça farklı oranlara sahip olacağı açıktır. Bu nedenle, bahsettiğim nefes kesen Jaguarları vermek için kullanabileceğimiz veya iyileştirebileceğimiz mimariler açısından orada fırsatlar aramalıyız.” açıklamasında bulundu.

İlginç bir şekilde Bollore, Jaguar’ın bir tedarikçi bulamaması durumunda platformu kendi bünyesinde geliştirmek zorunda kalacağını da söyledi. “Platformu dahili olarak geliştiriyor olabiliriz, ancak tasarımın yönlendirilmesi gerekiyor. Bu ürünler muhteşem bir şekle dönüşmedikçe Jaguar ile yaptığımız şeyi yapmanın bir anlamı yok” dedi.

Kaynak: Shiftdelete.net

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Xiaomi Mi 11 Pro’nun kamera tasarımı ortaya çıktı!