a

Polaris elektrikli Ranger için planını açıkladı

Polaris, Zero Motorcycles ile arasındaki işbirliğine yönelik projelerini tanıtıyor. Buna göre işbirliğinden ortaya çıkacak olan ilk elektrikli araç, bir Ranger olacak.

Polaris ile Zero Motorcycles arasındaki işbirliğinden ortaya çıkacak olan ilk elektrikli Powersports aracı, pille çalışan Ranger olacak. Aracın menzili, pil paketi ya da fiyatı ile ilgili herhangi bir bilgi verilmezken, üretime Aralık 2021’de başlanılacağı bildirildi.

Polaris elektrikli Ranger aracıyla avantaj sağlamak istiyor

Amerika merkezli Polaris’in ticari araçlar serisinde en çok satan markası olan Ranger hakkında konuşan bir firma sözcüsü, projeyle ilgili daha fazla detayın ilerleyen günlerde geleceğini belirterek hedeflerinin “müşterilere avantaj sağlamak için gereken yeteneklere sahip, daha fazla tork, daha fazla güç, ve daha fazla hacim ile iyi bir Ranger üretmek” olduğunu söyledi. Sözcü ayrıca elektriğin Polaris’e istediklerini yapmasında kolaylık sağladığından bahsetti.

Polaris ve Zero Motorcycles, daha önce ATV, UTV ve kar motosikletleri de dahil olmak üzere bir dizi elektrikli araç üretmek için 10 yıllık bir anlaşma imzaladı. Her iki şirket de arazi araçları ve kar motosikletlerinden başlayarak elektrikli araç pazarında göz ardı edilmiş bu alanı ele geçirmeyi istiyor. Projenin meyvesi olarak da 2025 yılına kadar Polaris’in serisindeki her türlü aracın elektrikli versiyonunun yapılması planlanıyor.

Polaris’in geçici CEO’su olan Mike Speetzen de yaptığı açıklamada, “Elektrikli araçlara olan ilginin artmasıyla birlikte, mevcut müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve yarının sürücülerine hitap etmek için elektrifikasyona yatırım yapıyoruz. Tamamen elektrikli olacak yeni Ranger da, endüstriyi ileriye götürmek için en yeni çabamızdır” dedi.

Elektrikli Ranger’ın şirketin Wyoming, Minnesota’daki tesisinde geliştirildiği ve Huntsville, Alabama’daki başka bir tesiste de üretileceği bildirildi. Gazla çalışan Rangers fiyat olarak 20 bin dolar (145 bin 580 Türk Lirası) civarında alıcı buluyor. Elektrikli modelin ne kadarlık bir fiyat aralığında sunulacağını görmek içinse 2022’nin ilk aylarını bekleyeceğiz gibi görünüyor.

Kaynak: The Verge

Kaynak: Shiftdelete.net

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Adeta mikroskop! İşte Redmi Note 10 Super Macro