a

Tesla’nın tartışmalı direksiyonu ilk kez görüntülendi

Tesla Model S ve X 'in güncellenene direksiyon simidi ilk kez canlı olarak görüldü. Twitter'dan paylaşılan görüntüler, yeni direksiyon simidini gözler önüne serdi.

Geçtiğimiz ay Tesla, yeni Model S ve Model X yenilemesini resmi olarak açıkladı. Bu açıklamanın ardından Tesla’nın yeni ve güncellenmiş Model S’deki tartışmalı direksiyon simidi ilk kez canlı olarak görüldü.

Model S ve Model X‘te yapılan güncelleme yeni bir güç aktarım mekanizması ve yepyeni bir iç mekan içeriyor. Ancak en büyük değişikliklerden biri ise yeni “çatal” direksiyon simidi olarak ifade ediliyor.

Direksiyon simidi haricinde bazı ayrıntılara ait görseller de paylaşıldı

Her iki Tesla modelinin de yenileceğinin doğrulanması sonucunda ilk defa, gerçek bir Tesla Model S prototipinde yeni direksiyon simidi görüldü. The Kilowatts isimli bir Twitter hesabı tarafından paylaşılan görüntüler, yeni direksiyon simidini net bir şekilde gözler önüne serdi.

Yeni şekle sahip direksiyon simidinin yanı sıra aracın bir takım detaylarını da paylaşan The Kilowatts, yaptığı paylaşımlar ile kısa sürede beğeni topladı.

Paylaşılan görsellerde Tesla‘nın sunduğu birkaç farklı seçenekten biri olan beyaz renkli yeni iç mekanda görülebiliyor. Daha önce aktarıldığı gibi, direksiyon simidinin şekli dışında kontrollerde de değişiklikler var.

Yeni direksiyonda herhangi bir kumanda kolu yok. Bunun yerine silecekler, flaşörler ve kornaya yönelik tüm kontroller, direksiyon üzerindeki güçlü dokunmatik düğmelerden gerçekleştiriliyor.

Tesla’nın yenilenen direksiyon simidi

Son dönemde kripto para birimlerine yönelik attığı adımlar ile gündeme gelen Tesla’nın yeni model yenilemesini neredeyse bitirdiği doğrulandı. Teslimatların yakında başlaması bekleniyor.

Yenilenen direksiyon simidini siz nasıl buldunuz?

Kaynak: Shiftdelete.net

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TikTok’un yeri rakibi YouTube Shorts kullanıma sunuldu