BugünGüncel
10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü | Bugün Güncel | Günün En Hızlı Son Dakika Haberi
SON DAKİKA

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü kapsamında,dünyadaki ruh sağlığı sorunlarının çözümüyle ilgili önerilerde bulunuldu.

Bu haber 10 Ekim 2018 - 23:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye Psikiyatri Derneği Genel Sekreteri Koray Başar, “10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü, ülkemizdeki ve dünyadaki ruh sağlığı sorunlarının çözümüne ilişkin önerilerin kamuoyu ve politika yapıcıların gündemine taşınması ve farkındalık yaratılması için önemli bir fırsattır” dedi.


Türkiye Psikiyatri Derneği Genel Merkez’inde, Dünya Ruh Sağlığı Günü dolayısıyla ruh sağlığı alanında çalışan Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği, Türk Nöropsikiyatri Derneği, Türk Psikologlar Derneği ve Türkiye Psikiyatri Derneği tarafından ortak basın toplantısı yapıldı.


Koray Başar, her yıl olduğu gibi bu yıl da bir tema belirlendiğini ancak geçen hafta meslektaşlarının öldürülmesiyle “sağlıkta şiddet” konusunun bu yılın temasının önüne geçtiğini söyledi.


Başar, Dünya Ruh Sağlığı Günü’nün temasının bu yıl “Gençler ve Değişen Dünyada Ruh Sağlığı” olarak belirlendiği söyleyerek, “Gençlik dönemi insan gelişiminin önemli bir evresi olduğu kadar ruh sağlığı açısından çok sayıda riski de beraberinde getiren bir dönemdir” dedi.


Gençlere yönelik tedavi ve danışmanlık olanaklarının yetersizliği, bilgisizlik, eksik ya da yanlış yönlendirme gibi nedenlerle problemlerin önemli bir bölümünün tedavi edilmeksizin varlığını sürdürdüğünden bahseden Başar, bu hadiselerin bireylerin ileriki yaşamında da olumsuz etkilere neden olabileceğini vurguladı.Bu haber TrtHaber.com internet sitesinden, BugunGuncel.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@bugunguncel.com adresimize gönderebilirsiniz.