BugünGüncel
Hastaya özel hazırlanan yemekler barkod sistemiyle dağıtılıyor | Bugün Güncel | Günün En Hızlı Son Dakika Haberi
SON DAKİKA

Hastaya özel hazırlanan yemekler barkod sistemiyle dağıtılıyor

Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde her gün 10 bin kişi için 40 farklı diyet programında yapılan yemekler, her hastaya özel hazırlanan tepsilerde sunuluyor.

Bu haber 08 Ekim 2018 - 23:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kamu-özel iş birliğiyle yaptırılan bin 300 yatak kapasiteli Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde her gün 10 bin kişi için yemek hazırlanıyor.


Hastanede 40 farklı diyet programında çıkarılan yemekler, her hastaya kendisi için özel seçilen içeriğin yer aldığı tepsilerde, barkodlu denetim sistemi ile sunuluyor.Kişiye özel seçilen yemekler görevlilerce katlara götürüldükten sonra, hastanın kolundaki tanıtım bilekliğinde bulunan ve tepside yer alan barkodların eşleşmesinin ardından teslim ediliyor.


Barkod sistemi doğru diyet programının ilgili hastaya ulaşmasına imkan sağlarken, herhangi bir eşleşme hatasında uyarı veriyor. Bu haber TrtHaber.com internet sitesinden, BugunGuncel.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@bugunguncel.com adresimize gönderebilirsiniz.