BugünGüncel
Kars'ta felçli hastalara robotlu destek | Bugün Güncel | Günün En Hızlı Son Dakika Haberi
SON DAKİKA

Kars’ta felçli hastalara robotlu destek

Kafkas Üniversitesinde geliştirilen “Robot Yardımlı Yürüyüş Eğitim Sistemi” ile felç, omurilik yaralanması, MS gibi hastalıklarda vakaların daha hızlı iyileşmesi sağlanıyor.

Bu haber 11 Ekim 2018 - 23:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Hastanesinde bulunan “Robot Yardımlı Yürüyüş Eğitim Sistemi” felç, omurilik yaralanması, multipl skleroz (MS) gibi hastalıklarda şifa oluyor.


KAÜ Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Hastanesine 2 yıl önce getirilen ve o günden beri Ağrı, Ardahan, Iğdır ve çevre illerdeki hastalara hizmet veren sistem, yaklaşık 45 hastanın iyileşmesine yardımcı oldu.Engelli hastalarda kas gücü, eklem hareket açıklığı ve yürüme fonksiyonunu daha iyi seviyelere çıkartmak için tasarlanan sistem, iyileşmede büyük kolaylık sağlıyor.


“Doğu Anadolu’da tek”Bu haber TrtHaber.com internet sitesinden, BugunGuncel.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@bugunguncel.com adresimize gönderebilirsiniz.