BugünGüncel
Sağlık çalışanları yabancı hastalar için İngilizce öğreniyor | Bugün Güncel | Günün En Hızlı Son Dakika Haberi
SON DAKİKA

Sağlık çalışanları yabancı hastalar için İngilizce öğreniyor

İzmir’de ilk kez sağlık turizmi yetki belgesi alan sağlık çalışanları, yurt dışından gelen hastalara daha iyi hizmet sunabilmek amacıyla İngilizce öğreniyor.

Bu haber 08 Ekim 2018 - 23:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Deniz, kum, güneş ve jeotermal turizminin yanında kültürel zenginlikleriyle turistlerin ilgisini çeken İzmir, şimdi kamu hastaneleriyle de bu sektöre destek olacak. 


Sağlık Bakanlığı, daha önce üniversite ve bazı özel sağlık kuruluşlarının sahip olduğu sağlık turizmi yetki belgesini, uygun koşulları sağlayan İzmir’deki tüm kamu hastanelerine verdi.Bunun için kamu hastanelerde gerekli çalışmaları tamamlayan İl Sağlık Müdürlüğü, sağlık personelinin gelen yabancı hastalarla iyi bir iletişim kurabilmeleri amacıyla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile protokol yaptı. İlk etapta 3 ayrı ilçede 200 sağlık personeline İngilizce eğitimi verilmeye başlandı.


İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, kentteki sağlık turizm olanaklarını geliştirmeyi amaçladıklarını söyleyerek, şöyle konuştu:Bu haber TrtHaber.com internet sitesinden, BugunGuncel.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@bugunguncel.com adresimize gönderebilirsiniz.