BugünGüncel
Sağlık personeli yatak yaralarını önleyici ürün tasarladı | Bugün Güncel | Günün En Hızlı Son Dakika Haberi
SON DAKİKA

Sağlık personeli yatak yaralarını önleyici ürün tasarladı

Van’da hemşire Mehmet Sait Aktan, hastanelerde uzun süre yatarak tedavi gören hastaların vücutlarında yara oluşmasını önlemek amacıyla sünger ürünler tasarladı.

Bu haber 10 Ekim 2018 - 23:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaşı Tıp Merkezinde görevli hemşire Mehmet Sait Aktan, uzun süre yoğun bakımda kalan babasının yanındaki hastalarda oluşan yatak yaralarını görünce, bu sorunu çözmek için YYÜ Teknokent bünyesinde çalışmaya başladı.Hastaların farklı pozisyonlarda yatabilmesine imkan sağlıyor


Esnaftan temin ettiği süngerlere makineyle bacak, kol, boyun ve sırt bölgelerinde kullanılmak üzere şekil veren Aktan, 5 değişik parçalı tasarımı ile hastaların farklı pozisyonlarda yatabilmelerine imkan sağladı.


Tasarladığı ürünün doktorlarca faydalı bulunması üzerine bunu geliştirmeye karar verdiğini belirten Mehmet Sait Aktan, Teknokent yetkilileriyle görüştükten sonra aldığı destekle projesini daha ileri götürdü.Bu haber TrtHaber.com internet sitesinden, BugunGuncel.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@bugunguncel.com adresimize gönderebilirsiniz.