BugünGüncel
Türkiye'nin "zoonotik hastalıklar haritası" çıkarılacak | Bugün Güncel | Günün En Hızlı Son Dakika Haberi
SON DAKİKA

Türkiye’nin “zoonotik hastalıklar haritası” çıkarılacak

Hayvansal hastalıklarla mücadele için kurulan Türkiye Zoonotik Hastalıklar Milli Komitesi, Sağlık ile Tarım ve Orman Bakanlıkları öncülüğünde yeniden yapılandırıldı.

Bu haber 10 Ekim 2018 - 23:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şarbon, Kırım Kongo kanamalı ateşi (KKKA), bruselloz ve kuduz gibi hayvan kaynaklı hastalıklarla bakanlıklar ve kurumlar arası topyekûn mücadele dönemi başlıyor.


Mevcut riskleri ortadan kaldırmak için aralarında Milli Eğitim, Çevre ve Şehircilik, Ulaştırma ve Alt Yapı, İçişleri, Kültür ve Turizm Bakanlıkları ile Diyanet, Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumlarının da yer aldığı çok sayıda kurum eş güdüm halinde çalışacak. Türkiye Zoonotik Hastalıklar Milli Komitesinin ilk toplantısı, Sağlık Bakanlığının ev sahipliğinde, Bakan Yardımcısı Emine Alp Meşe başkanlığında yapıldı.


Meşe, protokol kapsamında Türkiye Zoonotik Hastalıklar Milli Komitesi kurulduğunu belirterek, komitenin yılda en az iki defa toplanacağını söyledi.Bu haber TrtHaber.com internet sitesinden, BugunGuncel.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@bugunguncel.com adresimize gönderebilirsiniz.