a

500 TL altı en iyi klavye tavsiyeleri

Klavye uzun süre bilgisayar kullananlar için önemlidir. 500 TL altı en iyi klavyeler listesini sizler için hazırladık. İşte fiyat-performans odaklı 10 öneri

İster saatlerce oyun oynayın isterseniz gün boyu ofis işleri ile meşgul olun, bilgisayarınızın iyi bir klavyeye sahip olması hem konforunuz hem de verimliliğiniz için büyük öneme sahip. Bu kapsamda 500 TL altı en iyi klavyeler listesi ile karşınızdayız. Oyuncu klavyelerinden, şık tasarıma sahip olan ve ofisler için tasarlanan klavyelere kadar birden fazla seçeneği sizler için bir araya getirdik.

Klavye alırken dikkat edilmesi gerekenler

Bilgisayar başında konforlu vakit geçirmek için nasıl bilgisayar koltuğu veya en rahat ettiğiniz sandalyeyi tercih ediyorsanız, benzer şekilde klavyenizin de ihtiyaçlarınıza uygun şekilde tasarlanmış olması gerekiyor. Özellikle çok fazla yazı yazan biriyseniz, klavyenin önemi çok daha üst noktalara çıkıyor.

Bu kapsamda bir klavye satın alırken başarılı bir marka tarafından üretilmesinin yanı sıra, tasarımı ve buna bağlı olarak sunacağı ergonomik yapı büyük önem taşır. Eğer klavyenin size uygun olduğunu düşünüyorsanız ve yorumlar olumluysa, bu kez sahip oldukları teknolojileri incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Örneğin oyuncu klavyesi denildiğinde akıllara mekanik tuşlar ve RGB ışıklandırma geliyor olsa da günümüzde birçok teknoloji kullanılıyor. 1 ms civarındaki bir hız bile rakiplerinizin önüne geçebilmeniz için çok önemli. Bu nedenle üreticiler tuşların en hızlı şekilde tepki vermesini hedefliyor.

Hatta klavyeden çıkan komutun bilgisayara en hızlı şekilde ulaşması için özel giriş / çıkış portları bulunan anakartlar ile bulunuyor. Bu yüzden özellikle bir oyuncu klavyesi satın alıyorsanız, sahip olduğu teknolojiler çok önemli.

Oyuncu klavyesi seçerken oyun alışkanlıklarınızın farkında olmalısınız. En çok oynadığınız yapımlar sizin tarzınızı belirleyecektir. FPS oynayanlar ek fonksiyon tuşları tercih ederken, MOBA oyunları ulaşımları altında sadece belli tuşların olmasını tercih ettikleri için ona göre bir seçim yapıyorlar.

Bazen klavyeler İngilizce olarak ülkemizde satılabiliyor. Eğer klavye düzenini ezbere biliyorsanız Türkçe olmaması sizi pek zorlamaz, ancak satın alırken klavyenin hangi dilde olduğunu mutlaka kontrol etmelisiniz.

Gelelim 500 TL altı fiyatla alabileceğiniz en iyi klavyelere…

SteelSeries Apex 150 RGB Oyuncu Klavyesi

Oyunculara özel ekipmanları ile tanınan SteelSeries’in Apex 150 RGB oyuncu klavyesi hem tasarımı hem de fiyat / performas oranı ile dikkat çeken modellerden birisi. Dışarıdan bakıldığında ofis kullanımı için tasarlanan standart bir klavye gibi görünen Apex 150, RGB aydınlatmaya sahip.

SteelSeries Apex 150 RGB Oyuncu Klavyesi

20 milyon tuş basım ömrüne sahip ve sıvıya karşı dayanıklı. Quick Tension anahtarları ile bastığınızda tuşların anında harekete geçmesni sağlıyor. Discord ile entegre bir şekilde çalışıyor ve aynı şekilde oyun bildirimlerini RGB aydınlatması ile sizlere aktarıyor. En iyi klavyeler listesine girmeyi hakkediyor.

Razer Cynosa V2 Chroma Membran

Oyuncu ekipmanları ile tanınan bir diğer marka olan Razer’ın Cynosa V2 Chroma Membran modeli, benzer şekilde RGB aydınlatmaya sahip. 16,8 milyon özelleştirilebilir renk seçeneğine sahip olan bu aydınlatmanın yer aldığı klavye, yumuşak minderli olarak tanımlanan tuşlara sahip.

Razer Cynosa V2 Chroma Membran

Özel medya tuşlarının ve özelleştirilebilen oyun tuşlarının yer aldığı klavye özellikleriyle dikkat çekiyor. Benzer özelliklerine sahip rakiplerine kıyasla sessiz yapısı ve Xbox One uyumu öne çıkıyor.

GamePower OGRE RGB Mekanik Kırmızı Switch Klavye

500 TL altı en iyi klavyeler listesine daha önce bilgisayarını sizlerle paylaştığımız bir marka var. GamePower’ın OGRE RGB Mekanik klavyesi yine fiyat / performans oranının yüksek olduğu ürünlerin başına geliyor. Diğer modellere kıyasla dezavantajı, İngilizce olması.

GamePower OGRE RGB Mekanik Kırmızı Switch Klavye

Klavye önceki modeller ile benzer şekilde RGB aydınlatmaya sahip. Mekanik yapısı sayesinde oyuncuların doğrudan hedefine giren modellerin başına geliyor.

Hp Pavilion 600 Kablosuz Klavye

Tasarımın tercihi kişiden kişiye değişebiliyor. Klavye tarafında da oyunculara özel modelleri sevmeyen, ancak şık ürünleri tercih edenler bir hayli fazla. HP Pavilion 600’de bu ürünlerin başında geliyor. “Premium” olarak adlandırabileceğimiz üst seviye bir tasarıma ve malzeme kalitesine sahip. Tam boyutlu ok tuşlarına ve sayısal tuş takımına sahip. İnce ve şık tasarımı ile dikkat çeken cihaz, TR klavye olarak kullanıcılarla buluşuyor.

Hp Pavilion 600 Kablosuz Klavye

Microsoft N9Z-00017 Akıllı Tv Kablosuz Klavye

Özellikle akıllı televizyon için kompakt bir çözüm arıyorsanız, Microsoft’un geliştirdiği bu klavye tam size göre. Klavyeye entegre şekilde karşımıza çıkan touchpad sayesinde ayrıca bir fare satın almanız gerek kalmıyor.

Microsoft N9Z-00017 Akıllı Tv Kablosuz Klavye

Klavye 9 metrelik menzili sayesinde geniş bir odada ve hatta odalar arasında bile çalışıyor. Özelleştirilebilir medya kısayollarına sahip. Xbox ile uyumlu ve suya karşı dayanıklı. Klavye, AES teknolojisi sayesinde alıcı ile arasındaki iletişimi şifreliyor.

500 TL altı en iyi klavyeler

500 TL altı en iyi klavyeler listemizde toplamda 10 model yer alıyor. Ancak fiyat / performans oranını göz önünde bulundurarak ilk 5 modeli sizlerle paylaştık. Tüm modelleri aşağıdaki linkten görebilir ve satın alabilirsiniz.

Tavsiye edilen tüm ürünleri görüntülemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete.net

anal porno

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

YouTube’tan Donald Trump açıklaması: yasak kalkabilir