a

AMD Ryzen 3000 işlemciler ile grafik performası artacak

Dün gerçekleştirilen etkinlikte RX 6700XT ekran kartını tanıtan AMD, Smart Access Memory teknolojisini Ryzen 3000 kullanıcıları için duyurdu.

AMD, bugün yaptığı çevrim içi etkinlikte yeni ekran kartları ve işlemci teknolojilerini tanıttı. Şirket, Ryzen 3000 serisi işlemcilerine Smart Access Memory teknolojisini entegre edeceğini açıkladı.

AMD Ryzen 3000 işlemcilerde Smart Access Memory teknolojisi kullanılacak

İşlemcilerin ekran kartı belleğine doğrudan erişimine olanak tanıyan ve PCI-Express ile haberleşme sağlayan Resizable BAR teknolojisinin Ryzen 3000 serisine de geleceği duyuruldu. Bu sayede oyun performansını artırmayı hedefleyen AMD, bu teknoloji Ryzen 5000 serisi işlemcilerinde hali hazırda kullanıyor.

AMD, Ryzen 3000 işlemcilerde Smart Access Memory teknolojisini kullanacak

Nvidia, Ocak ayında Intel’in 10. ve 11. nesil işlemcileriyle birlikte dizüstü bilgisayarlarda Resizable BAR teknolojisini destekleyeceğini duyurdu. RTX 3000 serisi kartlarda karşımıza çıkan teknoloji, yaklaşık yüzde 10 performans artışı sağlayacak.

Smart Access Memory adı verilen bu teknoloji, Ryzen 3000 serisi ile birlikte yüzde 16 performans artışı sağlayacağını açıkladı. Rakibinden yüzde 6 daha iyi performans ile dikkat çeken teknoloji, dizüstü kullanıcılarının dikkatini çekmeyi başardı.

Bazı analistler, AMD tarafından geliştirilen Smart Access Memory teknolojisinin belirli oyunlarda yüzde 20’ye kadar performans artışı sağlayabileceğini belirtti. Bu sebepten dolayı Nvidia Resizable BAR özelliğini Assassin’s Creed Valhalla, Battlefield V, Borderlands 3, Forza Horizon 4, Gears 5, Metro Exodus ve Red Dead Redemption 2 oyunlarında aktif edeceğini açıkladı.

Kaynak: Shiftdelete.net

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

1.4 milyon TL’lik iPad Pro satışa sunuldu