a

Bill Gates hangi işletim sistemini kullanıyor? Cevapladı

Dünyanın en zengin isimlerinden biri olan Bill Gates'e katıldığı Clubhouse görüşmesinde hangi işletim sistemini kullandığı soruldu. Peki Bill Gates hangi işletim sistemini kullanıyor?

Microsoft’un kurucu ortağı ve dünyanın en zengin isimlerinden biri olan Bill Gates, teknolojinin babalarından biri. Teknoloji dünyasında böyle bir ismin hangi işletim sistemini kullandığı merak konusu oluyor tabii ki. Bill Gates, Katıldığı bir Clubhouse sohbetinde kendisine Android ve iOS hakkında yöneltilen soruları cevapladı. Peki Bill Gates hangi işletim sistemini kullanıyor?

Bill Gates hangi işletim sistemini kullanıyor?

Bill Gates katıldığı Clubhouse görüşmesinde iklim değişikliğinden COVID-19’a kadar birçok konuyla ilgili konuştu. Gerçekleşen görüşme kendisinin yakın zamanda yayımlamış olduğu “How to Avoid a Climate Disaster” kitabı ile ilgili olsa da sorulan sorular tabii ki yalnızca bununla ilgili olmadı. Kendisinin Android ile ilgili düşünceleri sorulduğunda Gates, şöyle cevap verdi:

“Aslında bir Android telefonum var. Her şeyi takip etmek istediğim için iPhone kullanıyorum fakat yanımda bir Android de bulunduruyorum.”

Daha sonra kendisine iOS ve Android arasındaki rekabetle ilgili sorular soruldu fakat kendisi bu soruların çoğunu cevaplamadı. Verdiği cevaplar arasında dikkat çekeni ise şu:

“Bazı Android üreticileri, Microsoft uygulamalarını ön yüklü olarak getiriyor ve bu benim işimi kolaylaştırıyor. Uygulamaların işletim sistemiyle iletişimi hakkında daha özgür bir yapı var. Bu yüzden ona alışmaya başladım. Buna rağmen arkadaşlarımın çoğu iPhone kullanıyor.”

Bu görüşmenin gerçekleştiği Clubhouse uygulaması ise yalnızca iPhone’da mevcut. Yani Bill Gates hangi işletim sistemini kullanıyor sorusuna net bir cevap veremeyiz. Yine de iOS’u daha sık kullandığı ortada, buna rağmen Android’i yanından eksik etmiyor.

Kaynak: Shiftdelete.net

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Uyku takibi uygulamalarına Google çözümü