a

Clubhouse’un Android alternatifi yayınlandı

Clubhouse'un Twitter versiyonu Spaces, artık Android kullanıcıları tarafından da kullanılabilir durumda. Şirket, yaptığı bir paylaşım ile uygulamanın Android müjdesini verdi.

Twitter’ın Clubhouse tarzı sesli sohbet uygulaması Spaces Android için yayınlandı. Şimdiye kadar yalnızca iOS‘ta mevcut olan Twitter‘ın Clubhouse’a cevap niteliğinde uygulaması Twitter Spaces artık Android’de de mevcut.

Hala beta aşamasında olan Spaces özelliği, sohbet odalarında barındırdığı belirli sayıda kullanıcı sayısı ile öne çıkıyor. Ancak artık iOS ve Android kullanan herkes görüşmelere katılabilir. Şimdilik yalnızca iOS kullanıcıları Spaces’a ev sahipliği yapabilir, ancak Twitter, Android’dekilerin de yakında kendi odalarını oluşturabileceklerini söylüyor. Bir duyuru Tweet’ine göre şirket “hala bazı şeyler üzerinde çalışıyor”.

Spaces ‘in Android versiyonu henüz kısıtlı özellik sunuyor

Clubhouse’un en yakın rakibi olarak konumlandıran Spaces, Twitter hesabından yaptığı bir duyuruda, Android millet, beta sürümümüz büyüyor! bugünden itibaren herhangi bir odaya katılabilecek ve konuşabileceksiniz. YAKINDA kendin odanızı yaratabileceksiniz, ancak hala bazı şeyler üzerinde çalışıyoruz.” notunu paylaştı.

Spaces, Clubhouse ile rekabet etmek için açıkça tasarlanmış olsa da, Twitter diğer ses merkezli işlevler üzerinde çalışıyor. Geçen yaz, kullanıcılar için daha geniş kitlelere ulaşan bir özellik olan Tweet’lere ses klipleri eklemelerinin bir yolunu test etmeye başladı. Özelliğin erişilebilirlik eksikliği konusundaki eleştirilerin ardından Twitter, bu yılın başlarında video ve ses için otomatik transkriptler eklemeyi planladığını duyurdu.

Clubhouse’un popüleritesini artırması ile birlikte önem kazanan sesli konuşma özelliği, diğer sosyal medya şirketlerinin de dikkatini çekmeye devam ediyor.

Spaces ile Clubhouse’a ilk rakip olan Twitter’ın ardından benzeri bir özelliğin de Instagram tarafından gelmesi bekleniyor.

Android sürümü ile birlikte daha fazla kullanıcı sayısına ulaşması beklenen Spaces, Clubhouse’a karşı güçlü kozlar elde etmeye devam ediyor.

Twitter’ın yeni sesli sohbet özelliğini siz nasıl değerlendiriyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşın.

Kaynak: Shiftdelete.net

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

iOS 14.5 Beta 3 çıktı: iPhone’a yeni özellikler geldi