a

Duyma yetisini arşa çıkaran işitme cihazı geliyor

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte deneysel projeler de artmaya başladı. X-Lab şirketinin üzerinde çalıştığı işitme cihazı sayesinde, sesler izole edilerek duyma yetisi önemli ölçüde artıyor.

Süper kahraman filmlerini izlemeyen yoktur. Hatta izledikten sonra, keşke bende de böyle süper güçler olsa dediğinizi de duyar gibiyim. Ancak örümcek ısırması gibi doğa dışı yollarla sahip olamayacağınız süper güçleri teknolojinin yardımıyla edinebilirsiniz.

Alphabet’in deneysel girişimlerinden biri olan X-Lab, insanların duyma yeteneğini arşa çıkaran bir teknoloji üzerinde çalışıyor. ”Wolverine” adı verilen bu proje, insanların çevredeki gürültü kaynaklarını filtreleyerek, tek bir noktaya odaklanmasına olanak sağlayacak.

X-Lab, projenin sonlarına doğru geldiklerini açıkladı

İçerisinde bulunan ses motoru sayesinde gürültü izole edilerek tek noktaya odaklanmak mümkün.

X-Lab şirketinin üzerinde çalıştığı ”Wolverine” projesi, aslında ileri teknolojilere sahip bir işitme cihazı. Bu cihaz, içerisinde bulunan ses ayırma motoru sayesinde birçok alanda insanlığa ciddi kolaylıklar sağlayacak. Kalabalık bir ortamda olduğunuzu ve herkesin konuştuğunu düşünün. Ancak siz sadece bir kişiye odaklanıp, o kişiyi dinlemek istiyorsunuz. Bu cihaz sayesinde diğer sesler izole edilecek, sadece odaklanmak istediğiniz kişinin sesini duyacaksınız.

Starkey Hearing Technologies ve Eargo gibi işitme cihazı üreten firmalar ile çalışmalarını ortak yürüten X-Lab, projenin sonlarına doğru geldiklerini açıkladı. Şirket ”Wolverine” projesinin teknolojisini tamamladı. Ancak cihazın üzerinde bulunan çok sayıda mikrofon ve sensör nedeniyle boyut konusunda sıkıntılar yaşayan şirket, projenin yeni sürümleriyle birlikte cihazı küçültmeyi başardı.

X-Lab, ”Wolverine” teknolojisinin ilk olarak işitme konusunda sıkıntılar yaşayan insanların faydalanacağı bir cihaz olduğunu açıkladı. Ancak şirket, tek bir alana odaklanmayacaklarını da belirterek, teknolojinin çok yönlü olacağını belirtti. Eğer şirket, ”Wolverine” projesini başarı ile tamamlayabilirse, duyma yetisini önemli ölçüde arttıran işitme cihazları kullanmaya başlayabiliriz.

Kaynak: Shiftdelete.net

ofis porno

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

General Motors ikinci batarya fabrikasını kuruyor