Bugün Güncel

‘Hotspot’ta müşterilerimizi dinledik’

AKK sonrası internet paketlerini ve mobil hotspot uygulamasını Turkcell’e sorduk. Fiyatların daha düşük seviyelere gelmesi için altyapı yatırımlarının ortak yapılması gerektiğini belirten Turkcell Pazarlama Direktörü Ömer Barbaros Yiş, “İnternet fiyatlarını daha da düşürmek için ortak altyapı olmazsa olmaz. Yatırım maliyetleri düşerse bu tüketiciye de yansır… Mevcudu paylaşsak ve bundan sonrakileri beraber yapsak bu hikâye 2 milyar dolara bitecek bir şey” diye konuştu. ‘Hızlı Giriş’li mobil hotspot için ise Yiş, “Her konuda olduğu gibi bu konuda da müşterilerimizi dinledik. Kendilerine en uygun çözümü sunduk. Onları dinlemeye devam edeceğiz” dedi. Habertürk’ten Necdet Çalışkan’ın röportajı…

‘Hotspot’ta müşterilerimizi dinledik’
0 views
12 Ocak 2019 - 20:09

2019 yılına sabit internete Adil Kullanım Kotası (AKK, diğer bir adıyla Adil Kullanım Noktası, AKN) uygulamasını kaldırıp, mobil internette ücretli hotspot tartışmalarıyla giren Türkiye’de internet kullanıcılarının yeni dönemle ilgili en çok merak ettiği soruları Turkcell’e sorduk. 
Habertürk’ten Necdet Çalışkan’a özel açıklamalarda bulunan Turkcell Pazarlama Direktörü Ömer Barbaros Yiş, AKK sonrası gündeme damga vuran limitsiz paketlerdeki fiyatlara değinerek, “Biz de meraklı değiliz 100 Mbps hızındaki interneti 199 TL’den satmaya. Ama yatırım maliyetleri böyle olduğu sürece kazmak büyük para. Bu maliyetleri düşürecek olan ise altyapı yatırımlarını ortak yapıp, daha fazla insana internet götürmek” diye konuştu.


Ömer Barbaros Yiş, 15 Ocak’tan itibaren hayata geçirecekleri mobil internet paylaşımı (hotspot) uygulamasıyla ilgili olarak ise “Baktık kullanıcılar memnun kalmadı, gereğini yaparız” dedi. Turkcell Pazarlama DirektörüBu haber Haberturk.com internet sitesinden, BugunGuncel.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@bugunguncel.com adresimize gönderebilirsiniz.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Telif hakkına sahip olduğunuz haberleri kaldırmak için iletişim adresimiz: sikayet@bugunguncel.com