BugünGüncel
İngiltere’de Bristol Havalimanı 'hack'lendi! | Bugün Güncel | Günün En Hızlı Son Dakika Haberi
SON DAKİKA

İngiltere’de Bristol Havalimanı ‘hack’lendi!

İngiltere’de Bristol Havalimanı, fidye yazılımı saldırısıyla boğuşuyor. Siber saldırıdan etkilenen havalimanında uçuş bilgileri güncellenemeyince, yolcular yazı tahtalarına mahkum kaldı

Bu haber 26 Eylül 2018 - 6:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İngiltere’deki Bristol Havalimanı’nda, uçakların kalkış ve varış bilgilerini gösteren bilgisayarlar, bir fidye yazılımının sisteme bulaşması nedeniyle çevrimdışı hale geldi. Siber saldırganlara ödeme yapmayı reddeden yetkililer, sistemi düzeltmeye çalışırken uçuş bilgilerini yolculara sunmaya devam edebilmek için yazı tahtaları ve kağıt afişler kullandı.

Güvenlik dünyası, havalimanlarına ve havayolu şirketlerine yönelik arka arkaya gerçekleşen siber saldırılarla çalkalanıyor. Gündeme gelen son vaka, İngiltere’deki Bristol Havalimanı’nın da saldırılardan kaçamadığını gösteriyor.

Uçakların kalkış ve varış bilgilerinin yer aldığı bilgisayarlara düzenlenen bir fidye yazılımı saldırısıyla karşı karşıya kalan Bristol Havalimanı yetkilileri, şifreyi çözmek için ödeme yapmayı kabul etmedi. Bu haber Haberturk.com internet sitesinden, BugunGuncel.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@bugunguncel.com adresimize gönderebilirsiniz.