a

iOS 14.5 Beta 3 çıktı: iPhone’a yeni özellikler geldi

iOS 14.5 Beta 2'nin üzerinden iki hafta gibi bir süre geçerken Apple yeni geliştirici sürümü ile karşımızda. İşte iOS 14.5 Beta 3 yenilikleri

iOS 14.5 Beta 2 güncellemesinin üzerinden geçen iki haftanın ardından Apple yeni geliştirici sürümü ile karşımıza çıktı. 18E5164h sürüm numarasına sahip olan iOS 14.5 Beta 3 sürümü geliştiricilerin kullanımına sunuldu.

Apple’ın önümüzdeki birkaç hafta içerisinde test sürecini tamamlayarak herkesin kullanımına sunacağı iOS 14.5 sürümü, iPhone kilidini Apple Watch ile açmak ve PlayStation 5 / Xbox Series X kontrolcü desteği gibi bir dizi yenilik içeriyor.

iOS 14.5 Beta 3 güncellemesi neler sunuyor?

Beta 2’de Kısayollar uygulaması ekran görüntüsü alma ve ekran yön kilidinin yanı sıra ses ve veri modları arasında geçiş özellikleri kazanmıştı. Buna ek olarak Müzik uygulamasına arayüzün tamamını kapatmayan açılır menüler ve 200’den fazla yeni emoji ikinci beta sürümü ile birlikte iPhone’lara geldi.

iOS 14.5 Beta 3 sürümünün yayınlanmasının üzerinden henüz birkaç saat geçti, bu nedenle tüm yeniliklerin ortaya çıkması biraz zaman alacak. Ancak hem yukarı hem aşağıda bahsettiğimiz tüm özellikler bu sürümde yer alıyor.

Podcast ve Haberler uygulamasının tasarımında küçük değişiklikler sunan iOS 14.5, Hatırlatıcı uygulamasını daha işlevsel hale getiriyor. Bunun yanı sıra çift SIM 5G desteği de güncelleme ile birlikte iPhone’lara geliyor.

Siri’nin Apple Müzik yerine Spotify gibi diğer alternatifleri varsayılan uygulama olarak kabul etmesine izin veren güncelleme, Apple Haritalar uygulamasını Waze ile benzer şekilde olayları bildiren bir navigasyon çözümü haline getiriyor.

iPhone 12 serisinin tamamı 5G teknolojisini destekliyor. Ancak çift SIM kart ile 5G teknolojisinden aynı anda yararlanmak pek mümkün değildi. iOS 14.5 ile bu sorun ortadan kalkmış oluyor.

Kaynak: Shiftdelete.net

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Epic Games’den Fall Guys hamlesi