a

Apple, iPad üretimi için yeni bir ülkeyle anlaştı iddiası

Geçtiğimiz aylarda Apple'ın iPad üretimi için Vietnam ile görüştüğü iddia edilmişti. İddiaya göre Apple, iPad üretimi konusunda Hindistan ile anlaşma sağladı.

Apple, Hindistan’da yürürlüğe giren ithalat yasası ile birlikte 2018 yılında iPhone üretimine başladı. ABD ve Çin arasındaki siyasi gerginlik sebebiyle diğer ürünlerini de farklı ülkelerde üretmek isteyen Apple, iddiaya göre iPad üretimi için Hindistan hükümeti ile anlaştı.

Apple, Hindistan ile iPad üretimi için anlaşma sağladı iddiası

Yaklaşık 3 yıldır Hindistan’da iPhone üretimi yapan Apple, yeni bir söylenti ile gündeme geldi. İddiaya göre teknolojik ürün ihracatını artırmak isteyen Hindistan, ihracat teşvik programı Apple ile görüşmeye başladı.

Yeni cihazlarını Tayvan, Hindistan ve Vietnam gibi farklı ülkelerde üretmek isteyen şirketin iPad üretimi konusunda Hindistan ile anlaşma sağladığı belirtiliyor.

Reuters tarafından hazırlanan raporda Hindistan hükümetinin teşvik için yaklaşık 964 milyon dolar ayırdığı yer alıyor. Apple’ın ise üretim desteği için 3 milyar dolar teşvik istediği belirtiliyor.

Şirkete yakın kaynaklar, Apple’ın Hindistan üretimi için Foxconn, Pegatron ve Wistron ortaklık kurduğunu açıkladı. Geçtiğimiz aylarda Apple’ın iPad üretimi için Vietnam ile de görüştüğü açıklanmıştı.

Şirketin hangi ülkeler ile çalışmaya devam edeceği henüz bilinmiyor.

Kaynak: Shiftdelete.net

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Huawei’den radikal karar: Üretimi düşürecek