a

Elon Musk Clubhouse’ta ne konuştu?

Dünyanın en zengin ikinci adamı olan Elon Musk, son zamanlarda popüler olan sosyal medya platformu Clubhouse'ta yayın yaptı. Musk'un katılımı nedeniyle uygulama Twitter'da TT oldu.

Dünyanın en zengin ikinci adamı olan Elon Musk, son zamanlarda popüler olan sosyal medya platformu Clubhouse’da bugün saat 9’da yayın yaptı. Elon Musk’un katılımı nedeniyle sosyal medya platformu Clubhouse Twitter’da TT oldu. Elon Musk, Mars projesinden uzaylılara, aşı çalışmasından çocuk eğitimine kadar birçok konuda sorulara cevap verdi.

Elon Musk Clubhouse’ta rekor kırdı

Ünlü iş insanı Elon Musk’ın Clubhouse’ta yaptığı yayın ile uygulamayı tüm dünyaya duyurdu. Clubhouse, Türkiye’nin de aralarında olduğu bir çok ülkede Twitter’ın TT listesine girdi.

Son günlerde adını çok fazla duyduğumuz sosyal medya platformu Clubhouse, hızlı bir şekilde yükselmeye devam ediyor. Şimdilik sadece iOS cihazlarda davetiye ile üye olunan bu sosyal medya platformu, pek çok insanın merak ettiği bir alan olarak yerini almayı başardı. Platformun içerisindeki kullanıcıları düşündüğümüzde bu merakın nedenini rahatlıkla anlayabiliyoruz.

Tesla, SpaceX gibi firmaların sahibi olan olan dünyaca ünlü girişimci Elon Musk, Twitter hesabından Clubhouse’ta yayın yapacağını duyurdu. Tükiye saati ile 9.00’da başlayan yayın yoğun ilgi odağı oldu ve oda adeta doldu taştı. Binlerce kişi Mus’u dinledi. Musk’ın odası sınır olan 5 katılımcıya ulaştı.

Elon Musk, Clubhouse’ta ne konuştu

Elon Musk’ın, ClubHouse’ta yaptığı sohbetin ilk konusu Mars projesi oldu. Projenin zor olacağından bahseden Musk, gösterecekleri çabanın sonucu “Medeniyet mumunu karanlıkta canlı tutma’’ sözleriyle özetledi. Ünlü iş insanı kendi çocuklarının Mars’a gitme fikrine ilgi duymadıklarını belirtti.

Musk bir katılımcının “Uzaylılara inanıyor musunuz?” sorusuna ise, varlıklarına dair kesin bir kanıt olmadığını ancak mümkün olabileceğine söyleyerek cevap verdi. İnternette hakkında dolaşan komik stickerlar için yöneltilen soruya ise “Bunlar birer iletişim şekli ve bin kelimeden daha fazla şey ifade ediyor” karşılığını verdi.

Yapay zeka konusundan uzun uzun bahseden Musk, Tesla’nın dünyadaki en güçlü yapay zeka ekibine sahip olduğuna değindi. Elon Musk’a “Bu dünyada 5 yaşında bir çocuğu ne hakkında eğitmeliyiz?” sorusu yöneltildi. Elon Musk, video oyunlarının çocukların ilgisini çok fazla çektiğinden bahsederek bunun nedenine inmenin öneminden bahsetti.

Geçtiğimiz günlerde rekor bir artış gösteren Dogecoin hakkında ise Musk, “Kripto birimleriyle dalga geçmek için yapılmış bir şaka ancak kader ironi yaşar” dedi. Dünyanın mücadele ettiği pandemi hakkında ise Elon Musk’ın iyimser tavırları dikkat çekti. Musk, aşı konusunda önemli gelişmelerden bahsetti. Bir aşı çağının yaklaştığını belirten Musk, CureVac aşısının yakında onaylanacağını söyledi.

FIRSAT ÜRÜNLERİ

Kaynak: Shiftdelete.net

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Telefonu webcam olarak kullanma nasıl yapılır?