a

Oppo’nun döndürülebilir telefonu gün yüzüne çıktı

Oppo, katlanabilir telefonu X 2021'i çalışırken gösterdi. Konsept tanıtımını sergilendikten itibaren herhangi bir ticari sürüm açıklamayan şirketin hayallerine daha yakın olduğu ifade ediliyor.

Geçen yılın sonlarında katlanabilir telefon konseptini sergiyelen Oppo, teknoloji harikası telefonunu çalışırken gösterdi.

Konsept tanıtımını sergilendikten itibaren herhangi bir ticari sürüm açıklamayan şirketin hayallerine daha yakın olduğu ifade ediliyor. Oppo X 2021 adını alan katlanabilir telefon, allroundpc ve Brandon Le Proktor isimli iki farklı YouTube kanalında gün yüzüne çıktı.

Konsept tanıtım gerçeğe dönüşüyor

İki video da, döndürülebilir telefonun stabil bir şekilde kullanıldığını ve kullanım sırasında ekranın genişletilip geri çekildiği gösteriyor. OLED bir ekrana sahip olduğu belirtilen Oppo X 2021‘in, genişlediği zaman 7.4 inç, geri çekildiği zaman ise 6.7 inç boyutunu aldığı ifade ediliyor.

Akıllı telefonun döndürülebilir mekanizması, cihazın yan tarafından yer alan güç düğmesine çift dokunarak etkinleştirilebiliyor. Ayrıca cihaz genişlerken veya geri çekilirken ekrandaki içerik buna göre otomatik ayarlanabiliyor.

Ek olarak geçişlerin şaşırtıcı derecede pürüzsün göründüğü iddia ediliyor.

Oppo, mekanizmanın çalışmasını sağlamak için iki dahili motordan oluşan Roll Motor güç aktarma organı kullanıyor. Aynı zamanda OLED ekran, güç için 0.1 mm kalınlığında laminatın yanı sıra işleri yerinde tutmak için dahili plaka desteğine de sahip.

Ekranın bu eksen boyunca hareket ettiği ve kaydırıcının düzgün bir kavis izleme sağladığı aktarılıyor. Ayrıca yapılan kapsamlı testlerden sonra, merkezi eksen çapının 6.8 mm olarak sabitlendiği açıklandı.

İki farklı videoda görününen Oppo X 2021‘in ticari bir çıkış yapıp yapmayacağına veya ne zaman başlayacağına dair henüz bir bilgi olmadığını belirtelim.

Kaynak: Shiftdelete.net

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

OPPO Find X3 Neo geliyor: İşte ilk bilgiler