a

ROG Phone 5, RAM’de bir ilke imza atacak

ASUS'un oyuncu telefonu ROG Phone 5, bugüne kadar telefon tarihinde yapılmayanı yapacak. Cihaz 18 GB RAM'e sahip ilk akıllı telefon olacak.

ASUS’un yeni oyuncu telefonu ROG Phone 5 özellikleri ortaya çıkmaya devam ediyor. Bugün Geekbench’te görülen yeni bir karşılaştırma testi, ASUS ROG Phone 5’in tamı tamına 18 GB RAM desteğini bünyesinde barındıracağını gözler önüne serdi. Bu durum, ROG Phone 5’e “dünyanın ilk 18 GB RAM’li akıllı telefonu” unvanını kazandıracak.

Geekbench test sonuçları, aynı zamanda telefonun Qualcomm Snapdragon 888 yonga setinden gücünü alacağını ve kutusundan Android 11 işletim sistemiyle çıkacağını ortaya koyuyor. Karşılaştırma testlerinde tek çekirdekte 1,113; çok çekirdekte ise 3,468 puan alan ROG Phone 5, performansıyla oyun tutkunlarını memnun edecek.

ASUS ROG Phone 5 özellikleri

ASUS ROG Phone5, gövdesinde bir adet 6,7 inç FHD+ ekran barındıracak. Ayrıca bu ekrana 144Hz yenileme hızı eşlik edecek. Böylelikle oyuncular, oyun oynarken her bir kareyi kaçırmaksızın keyifli bir deneyim yaşama şansına sahip olacaklar.

ROG Phone 5’in Geekbench test sonuçları

Telefon RAM tarafında yalnızca 18 GB RAM sunmayacak. ASUS’un ayrıca 12 GB RAM ve 16 GB RAM olmak üzere iki ayrı versiyon daha çıkarması bekleniyor. Depolama tarafında 256 GB, 512 GB ve 1 TB kapasiteyle piyasaya çıkması beklenen ROG Phone 5, özünde bir oyuncu telefonu olduğundan dolayı bünyesinde özel soğutma sistemleri ve teknolojileri bulunduracak.

Cihazın 6000 mAh kapasiteli bataryası 65W hızlı şarj desteği sayesinde kısa sürede şarj edilebilecek.

ASUS ROG Phone 5, arka tarafında üçlü kamera dizilimine sahip olacak. Bu kamera dizilimi; 64 megapiksel ana sensörün yanı sıra 16 megapiksel + 8 megapiksel yardımcı sensörleri paketleyecek. Telefon ön tarafında ise 32 megapiksel özçekim kamerasıyla beraber piyasaya çıkacak.

Kaynak: Shiftdelete.net

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Sony, 49 TL değerindeki oyunu ücretsiz hale getirdi