a

Take-Two CEO’sundan GTA 5 açıklaması

Rockstar Games'in ana şirketi Take-Two Interactive'in CEO'su Strauss Zelnick, GTA 5 'in PS5 ve Xbox X/S sürümleri için açıklamada bulundu.

Rockstar Games’in ana şirketi Take-Two Interactive‘in CEO’su Strauss Zelnick, PS5 ve Xbox için GTA 5‘in yeni sürümü de dahil olmak üzere eski oyunlarının “basit bağlantı noktaları” ile yetinmeyeceğini açıkladı. CEO ayrıca şirketin yeniden yapılandırmalara karşı yaklaşımını tartıştı. Zelnick, VGC tarafından gerçekleştirilen Morgan Stanley teknoloji konferansında, Take-Two için yeniden düzenlemelerin önemi sorusuna karşılık açıklamalarda bulundu.

CEO Strauss Zelnick; Yeniden düzenleme her zaman stratejinin bir parçası olmuştur. Biz bunu rakipten farklı bir şekilde yaptık. Sadece başlıkları devretmiyoruz, aslında yeni sürüm için başlığı farklı kılmak için elimizden gelen en iyi işi yapmak için zaman ayırıyoruz. Teknolojiyi geliştiriyoruz, görselleri yükseltiyoruz ve performans iyileştirmeleri yapıyoruz. İşte bu yüzden, yeniden düzenlenmiş başlıklarımızın genellikle çok iyi performans gösterdiğini düşünüyorum.” dedi.

Bu açıklamanın ardından dikkatler, 2020 yılının Haziran ayında ortaya çıkarılan ve PS5 için ücretsiz olarak sunulacak, yeni nesil GTA 5 ‘e çevrildi. Zelnick, “Rockstar’ın harika bir deneyim sunacağından eminim, ancak sadece basit bir bağlantı noktası yapıyorsanız bunu yapamazsınız” ifadesinde bulundu.

GTA 5

Bu durum Take-Two ve Rockstar için Zelnick‘in dediği gibi, bazı kapasitelerde “başlığı farklı hale getirmeden” oyunlarını modern konsollara taşımakla ilgilenmediklerini gösteriyor. Aynı zamanda bu durumun da şirketin gelecekteki remaster planları hakkında bir fikir verebileceği düşünülüyor.

GTA V Xbox One, PS4 ve PC‘ye geldiğinde, GTA Online oyuncu sınırı artırıldı ve diğer özelliklerin yanı sıra bir birinci şahıs modu uygulandı. Diğer Rockstar Games haberlerinde, yakın tarihli bir rapor, yeni bir GTA’nın geliştirilmekte olduğunu ve Rockstar’ın kültürünü düzeltmek için değişiklikler yaptığı bildirildi. Take-Two Interactive ise geçtiğimiz günlerde beş yıl içinde 93 oyun çıkarma planlarını yineledi.

Kaynak: Shiftdelete.net

takipçi

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yeni Diablo II’de 20 yıl önceki kayıtlar çalışacak