BugünGüncel

Bugün Güncel

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -

Türkiye, Facebook, Instagram, Twitter ve Snapchat liginde nerede?

Türkiye’nin sosyal medya kullanımıyla ilgili son veriler açıklandı. Ekim 2018 rakamlarına göre Türkiye, Facebook’ta 43 milyon, Instagram’da 37 milyon kullanıcı sayısını aştı; Twitter ve Snapchat platformlarının her birinde ise 9’ar milyon kullanıcıya dayandı. İşte Türkiye’nin sosyal ağlardaki güncel kullanıcı sayıları…

Türkiye, Facebook, Instagram, Twitter ve Snapchat liginde nerede?
17 Ekim 2018 - 19:48

İnternet ve sosyal medya analizleri yapan “We Are Social”ın 2018 yılı 4. çeyrek küresel internet raporu yayınlandı. Buna göre Ekim 2018 itibariyle dünya genelindeki internet kullanıcı sayısı 4.2 milyara ulaştı. Bu rakam, 7.6 milyarlık dünya nüfusu dikkate alındığında, dünyanın yüzde 55’inin ‘online’ olduğunu gözler önüne serdi.

Rapora göre sosyal medyadaki aktif kullanıcı sayısı 3.4 milyara, mobil cihaz kullanıcılarının sayısı 5.1 milyara çıktı. Habertürk’ten Necdet Çalışkan’ın haberine göre dünya genelinde son bir yılda (Eylül 2017’den Ekim 2018’e) internet kullanıcı sayısı 284 milyon, sosyal medyayı kullananların sayısı ise 320 milyon arttı.

EN HIZLISI SABİTTE SİNGAPUR, MOBİLDE NORVEÇ Bu haber Haberturk.com internet sitesinden, BugunGuncel.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@bugunguncel.com adresimize gönderebilirsiniz.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Telif hakkına sahip olduğunuz haberleri kaldırmak için iletişim adresimiz: sikayet@bugunguncel.com