Bugün Güncel

Türkiye ve Almanya’dan sonra en çok Japonlar arıyor

50 ülkeyi ve son 3 yılı kapsayan araştırmaya göre internette “Made in Turkey”i, Türkler dışında en çok Japonlar arıyor

Türkiye ve Almanya’dan sonra en çok Japonlar arıyor
2 views
10 Ocak 2019 - 20:14

Türkiye’nin son yıllarda birçok sektörde artan yerli üretim ve ürün trendi internet kullanıcılarının aramalarına da yansıdı. Toplam 50 ülkedeki ‘made in X’ kelimelerine küresel olarak gösterilen ilgiyi inceleyen dijital pazarlama platformu SEMrush’ın sonuçlarına göre, Türkiye, Kore, Kanada gibi birçok ülkeyi geride bırakarak 17’inci sırada yer aldı.

Araştırmadaki bir diğer dikkat çekici sonuç, “Made in Turkey” aramasının Türkiye ve Almanya dışında en çok Japonya’dan gelmesi oldu. 

Araştırmanın sonuçlarını değerlendiren SEMrush Türkiye ve Ortadoğu Bölgesi Kurumsal İletişim Direktörü Adam Zeidan, Türkiye’de ihracatın dinamosu olarak görülen sektörlerin küresel seviyedeki algısının da yüksek olduğunu belirtti.
Zeidan, şunları söyledi: “Araştırmanın sonuçları bize Türkiye’nin kendi ürünlerine de gösterdiği sadakati ortaya koydu. Made in Turkey ibaresine en fazla ilgi Türkiye ve Almanya’dan olurken, onu Japonya izliyor. Bu da son dönemde Japonların Türk mallarına özel ilgisini gösteriyor. İhracatçıların bu verileri dikkate alarak, potansiyel fırsatları değerlendirebileceğini düşünüyoruz.”Bu haber Haberturk.com internet sitesinden, BugunGuncel.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@bugunguncel.com adresimize gönderebilirsiniz.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Telif hakkına sahip olduğunuz haberleri kaldırmak için iletişim adresimiz: sikayet@bugunguncel.com