a

Twitter iOS14 gizlilik değişikliklerine destek verdi

Twitter CFO'su Ned Segal, şirketin Apple'ın planladığı iOS 14 gizlilik değişiklikleri konusunda kendinden emin olduğunu açıkladı. Twitter, gizlilik değişikliğine sıcak bakıyor.

Twitter CFO’su Ned Segal, şirketin Apple’ın planladığı iOS 14 gizlilik değişiklikleri konusunda kendinden emin olduğunu ve bu özelliğin Twitter’ın rakipleriyle daha iyi rekabet etmesine izin verebileceğini açıkladı.

Segal, Morgan Stanley Teknoloji, Medya ve Telekom konferansında konuştu. Konferansta konuşan CFO, “Twitter’ın büyüyen bir izleyici kitlesine sahip. Daha iyi formatlar ve daha fazla alaka düzeyi ile daha iyi kullanma becerisi” konusunda kendini iyi geliştirdiğini belirtti.

Twitter, gizlilik değişikliğine sıcak bakıyor

Twitter CFO’su, CNBC‘ye göre, baharda piyasaya sürülmesi planlanan Identifier for Advertisers etiketinde yapılan değişikliklerin aslında sosyal medya şirketinin diğer sosyal medya platformlarına karşı daha etkili bir şekilde rekabet etmesine olanak sağlayabileceğini de sözlerine ekledi.

Segal, IDFA bir bakıma oyun alanını düzeye çıkaracak. Birçoğunun, cihaz kimliğinden insanların diğerlerinde yaptıklarına kadar kendilerine sunulan tüm verilerden yararlanmada tarihsel olarak Twitter’dan çok daha iyi olduğu bir sektördeyiz. Hepimizin yüzleşmek zorunda olduğumuz aynı yeni zorluklar setine sahip olduğumuzda, oyun alanını düzleştirmek daha geniş endüstri üzerinde gerçekten ilginç bir etki olacaktır” dedi.

Ek olarak Segal, kullanıcılardan IDFA izlemeyi tercih etmelerini istemek için acele etmek yerine, Twitter’ın bunun yerine değişimin nasıl sonuçlanacağını bekleyeceğini ve göreceğini söyledi.

Sözlerine reklam gösterimi ile devam eden CFO, Birisine daha alakalı reklamlar göstermek için cihaz kimliğine erişip erişemeyeceğinizi sormak için yalnızca bir şansınız var. Gerçekten düşünceli bir şekilde sormak ve sektörden daha geniş ekosistemden bir şeyler öğrenmek için zaman ayırmak istiyorsunuz” dedi.

iOS 14 gizlilik özelliği, IDFA izlemenin kesinlikle uygulama bazında dahil edilmesini sağlayacak. Facebook dahil bazı şirketler, reklam gelirine zarar vereceğini söyleyerek bu özelliğe karşı çıktı. Ancak Twitter, şubat ayında, özelliğin geliri üzerinde “mütevazı bir etkiye” sahip olacağını söyledi.

Kaynak: Shiftdelete.net

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

OnePlus Nord 2 geliyor: İşte ilk bilgiler!