a

Twitter üzerinden alışveriş dönemi başlıyor

Popüler mikro blog uygulaması Twitter, çok yakında kullanıcılarına platformda alışveriş yapabilecekleri yeni mağaza kartı özelliğini sunacak.

Popüler mikro blog uygulaması Twitter, çok yakında kullanıcılarına platformda alışveriş yapma özelliği sunacak. Bugün ortaya çıkan bir sızıntı, Twitter’ın ‘Mağaza‘ düğmesi için test çalışmalarına başladığını gösterdi.

Son yıllarda başta Facebook ve Instagram olmak üzere sosyal medya servisleri, kullanıcılarına platformdan ayrılmadan alışveriş gerçekleştirme imkanı sunmaya başladı. Bu sayede potansiyel müşterileri uygulamada tutarak; çevrimiçi satış yapan küçük işletmeleri de ayrılmaz birer parçaları haline getirmeyi amaçlıyorlar. Son sızıntı iddialarına bakıldığında anlaşılan o ki, Twitter da yakında bu kervana katılan platformlardan biri olacak…

Twitter, ‘Alışveriş’ butonu üzerinde çalışıyor

Sosyal medya danışmanı Matt Navarra tarafından paylaşılan son tweet, Twitter’ın gizlice yürüttüğü birtakım çalışmaları açığa çıkardı. Navarra’ya göre platform şu anda alışveriş bağlantısı içeren tweet’ler için kolları sıvamış durumda.

Sızdırılan görseller bizlere Twitter’ın oldukça yalın bir alışveriş kartı tasarladığını gösteriyor. Burada söz konusu ürünün fotoğrafı, adı, satış adresi, fiyatı ve ‘alışverişbutonu dışında herhangi bir ek detaya yer verilmiyor. Fakat satıcıların ürünle ilgili açıklama yapmasına izin verecek şekilde; 280 karakterlik durum mesajlarına alan açılmış duruyor.

Twitter alışveriş kartı ile hem online perakende satış mağazaları hem de müşterilerini etkilemeyi ümit ediyor. Şimdilik Instagram ya da Facebook’taki gibi doğrudan satışa izin veriliyor gibi görünmese de; ilerleyen zamanlarda bunun değişip değişmeyeceği şimdilik bilinmemekte. Hatta Twitter’ın rakiplerine göre bu konuda geç bile kaldığını söylemek mümkün. Şirket bu sayede gelir kaynaklarını genişletmeyi; aynı zamanda kullanıcılarını daha fazla süre platformda tutmayı başarabilir.

Kaynak: Shiftdelete.net

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Porsche Taycan Cross Turismo tanıtıldı