a

Uygun fiyatlı Samsung tablet ortaya çıktı!

Samsung tablet ailesinin uygun fiyatlı üyesi Galaxy A serisine yeni bir model daha katılıyor. Şirketin ortaya çıkan yeni sertifikası ile detaylar belli oldu.

Samsung’un uygun fiyatlı tabletler ailesi olan Galaxy A serisine bir yeni model daha katılıyor. Geçtiğimiz yılın sonlarında Galaxy A7’nin duyurulmasıyla pazarda uygun fiyatlı yeni bir alternatif boy göstermişti. Şirketin bugün ortaya çıkan sertifikası bizlere başka bir uygun fiyatlı Samsung tablet geleceğini gösteriyor.

Pandeminin getirdiği koşullar beraberinde neredeyse tüm dünyada okullar uzaktan eğitimi sürdürüyor. Bu süreçte oluşan teknolojik ihtiyacı gideren tabletler öğrencilerin derslerini daha rahat takip edebilmelerini sağlıyor. Oluşan bu talebe cevap olarak yeni bir Galaxy tableti göreceğiz.

Uygun fiyatlı Samsung tablet sertifika sitesinde göründü

Samsung’un giriş seviyesi yeni bir tablet tanıtması analistler tarafından bekleniyordu. Gözler bu iddiaya çevrilmişken FCC ve Geekbench’de yeni bir modelin görünmesi akıllara beklenen modeli getirdi. Model kodu SM-T225 olarak tanımlanan tablet ile ilgili önemli detaylar dokümanlarda yer alıyor.

Geekbench’in haberine söz konusu uygun fiyatlı Samsung tablet, MediaTek MT8768WT işlemci ve 3GB RAM ile gelecek. Cihaz Android 11 ve OneUI 3 yüklü halde olacak. Bu özelliklerdeki cihaz performans testinde 810 puan tek çekirdek, 3489 puan çoklu çekirdek sonucunu veriyor.

FCC’de yapılan listelemeye göre ise cihaz 15W hızlı şarj desteği ile 5100 mAh kapasitesinde bataryaya sahip. Bunun dışında cihazda GSM, LTE, WCDMA ve Bluetooth desteğinin bulunacağı da detaylar arasında. Wi-Fi bandının 2.4GHz ve 5GHz destekliyor olması da dikkat çeken detaylar arasında.

Söz konusu cihazın Galaxy Tab A7 Lite olarak adlandırılacağı düşünülüyor. Zira ortaya çıkan model giriş seviyesi özelliklere sahip. Samsung’un sonraki nesil orta segment tableti Galaxy Tab A8’in Eylül ayında tanıtılması bekleniyor. Yeni tabletin bu nedenle yakın tarihte piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.

Galaxy Tab A7’nin şu an ülkemizde 1.500 TL bandında olduğunu düşünürsek Lite modelin 1.000TL bandında olacağını düşünebiliriz. Yine de fiyat ile ilgili kesin bilgiyi resmi açıklama ile öğreneceğimizi ekleyelim.

Kaynak: Shiftdelete.net

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Motorola’nın sürpriz akıllı saatinden ilk sızıntı