a

Yanlış tweet’e pişmanlık ayarı: Geri al özelliği geliyor

Twitter, paylaşımları sonradan düzenleme özelliği konusunda tepkilere rağmen geri adım atmadı. Ancak 'geri al' özelliği üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Twitter’da kimi zaman yazım yanlışı veya başka bir sebepten dolayı tweet düzenleme ihtiyacı hissedebiliyoruz. Düzenleme özelliği, çoğu sosyal medya platformunda olmasına rağmen, Twitter’da bulunmuyor. Kullanıcılar bu duruma binlerce kez tepki göstermiş olsalar da Twitter’ın direncini kıramamışlardı.

Sosyal medya şirketi, nispeten de olsa bu ısrarından vazgeçti. Tersine mühendislik yöntemiyle Twitter’ı inceleyen yazılım geliştiricisi Jane Manchun Wong, platforma “Tweeti Geri Al” özelliği geleceğini söyledi. Wong’un açıklamasına göre, özelliğin test aşamaları sürüyor. Twitter’ın, özelliği etkinleştireceğine ilişkin ise net bir bilgi yok.

Twitter, tweeti geri alma özelliğini test ediyor

Jane Manchun Wong, Twitter’ın yeni özelliğinin nasıl çalıştığını paylaştığı bir videoda gösterdi. Videoda “Tweet i Geri Al” özelliğinin paylaşım yaptığımız zaman karşımıza bildirim olarak çıkacağını görüyoruz. Birkaç saniye boyunca ekranda gözükecek olan bildirim penceresine geriye doğru sayan bir zamanlayıcının eşlik ediyor.

Twitter, “tweeti geri al” özelliğini yakında kullanıma sunacak.

Gönderdiğiniz tweeti geri almak istediğinizde, zamanlayıcı dolmadan önce ekrandaki “Geri Al” düğmesine dokunmanız gerekiyor. Ancak zamanlayıcının süresi kısa olduğu için, hızlı hareket etmeniz gerekecek. Eğer zamanlayıcı dolmadan önce “Geri Al” düğmesine basabilirseniz, gönderdiğiniz tweet hiç kimse görmeden silinecek. Yani tweeti paylaşmamış olacaksınız.

Twitter, tweet düzenleme özelliğini neden getirmiyor?

Twitter CEO’su Jack Dorsey, geçtiğimiz yıllarda basına bir demeç vermişti. Twitter’ın çalışma mantığıyla ilgili bilgiler paylaşan Dorsey, tweet düzenleme özelliğini neden getirmedikleriyle alakalı şunları söyledi:

“İlk etapta düzenleme yapmamamızın nedeni, SMS üzerine kurulu olmamız, kısa mesajlar üzerine inşa edilmiş olmamızdır. Bir kısa mesaj gönderdikten sonra geri alamazsınız. Dolayısıyla, bir tweet gönderdiğinizde de onu geri alamazsınız. Bu yüzden belki göndermede 5 ila 30 saniyelik bir gecikme uygulayabiliriz. Böylelikle, pencerede düzenleyebilirsiniz.”

Kaynak: Shiftdelete.net

porno

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Honor 20 ve V20 için Magic UI 4 sürprizi