a

Yeni iPad modelleri ekran konusunda sevindirecek!

DigiTimes'ın yayınladığı habere göre teknoloji devi Apple, yeni tanıtılacak olan iPad ve Macbook modellerinde OLED paneller kullanacak.

Apple, geçtiğimiz Ekim ayında çıkardığı iPhone 12 ailesini OLED ekranlarla donattı. DigiTimes’ın yayınladığı habere göre şirket, yeni tanıtılacak olan iPad modellerinde de OLED paneller kullanacak. Yeni cihazlarla birlikte bir de OLED ekranlı MacBook duyurulacağı söyleniyor.

Modellerin tanıtımı için Apple, 2022 yılını bekleyecek. 2021 yılı içerisinde de şirket, mini LED panellere sahip yeni iPad ve MacBook cihazlarını gözler önüne serecek.

Yeni iPad ve Macbook modelleri nasıl olacak?

DigiTimes’ın yazısına göre Apple, bu yıl içinde tanıtılacak mini LED panelli iPad modellerini LCD ekran sunan yeni tabletlerle duyuracak. Bu yeni modellerle birlikte Apple tarafında yine LCD panelin kullanıldığı cihazları göreceğiz. Ayrıca habere göre şirket, farklı müşteri gruplarına etki eden iki yeni teknolojiyle hizmet vermek istiyor. Mini LED ekranlı cihazın 12.9 inçlik model olacağı söyleniyor. Buna ek olarak MacBook Pro’da ise şirketin, 14 ve 16 inç olmak üzere iki farklı ekran opsiyonu sunacağı iddia ediliyor.

iPad Pro

2022 yılında göreceğimiz OLED ekranlı yeni tablet, 12.9 inçlik bir ekran boyutuna sahip olacak. Aynı yıl içerisinde tanıtılması beklenen MacBook Pro, 16 veya 17 inçlik ekranla donatılacak. Ancak şirket, konuyla alakalı kesin bir karara varmış değil. Son olarak şirketin, yeni ekran panellerine sahip modellerini bu yılın dördüncü çeyreğinde üretmeye başlayacağı biliniyor.

Kaynak: Shiftdelete.net

instagram takipçi

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

iPhone’lara eklenecek o özellik yanlış anlaşılmış!