BugünGüncel
Yeni reklam ve sosyal içerik platformu DAION tanıtıldı | Bugün Güncel | Günün En Hızlı Son Dakika Haberi
SON DAKİKA

Yeni reklam ve sosyal içerik platformu DAION tanıtıldı

Video alanlarını tanıyabilen yapay zeka tabanlı bir görüntü işleme teknolojisi kullanan DAION, küresel pazara açıldı. Erstream’in geliştirdiği platform, servis edilen yayının korsan yayıncılar tarafından yayınlandığı durumlarda, takip için “fişleme” ve “filigranlama” teknolojisi sunuyor.

Bu haber 25 Eylül 2018 - 12:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Video dağıtım çözümleri sağlayıcısı Erstream, dijital yayınlarda dinamik reklam yerleştirme yapabilen sosyal içerik platformu DAION’un küresel tanıtımını gerçekleştirdi. 13-18 Eylül tarihleri arasında Amsterdam’da gerçekleştirilen ve medya, yayın, teknoloji sektörlerinde dünyanın önde gelen markalarını bir araya getiren IBC2018’e katılan Erstream, 55 bin kişi tarafından ziyaret edilen organizasyonda, DAION’u görücüye çıkardı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre DAION, televizyon kanalları ve platformlarına – dijital canlı yayınları – sırasında kullanıcı deneyimine müdahale etmeden video reklamlarını, hedefli reklam ile değiştirme opsiyonu sağlıyor. Video alanlarını tanıyabilen yapay zeka tabanlı bir görüntü işleme teknolojisi kullanan DAION, platformlar ve televizyon kanallarının kullandığı görüntü işleyicileri, İçerik Dağıtım Ağı (CDN) ve reklam sunucularından bağımsız olarak da konumlandırılabiliyor.

OTOMATİK REKLAM TESPİTİBu haber Haberturk.com internet sitesinden, BugunGuncel.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@bugunguncel.com adresimize gönderebilirsiniz.