a

YouTube’tan Donald Trump açıklaması: yasak kalkabilir

YouTube'un CEO'su Susan Wojcicki "gerçek dünyadaki şiddet" tehdidi azalırsa platformun Donald Trump 'ın askıya alınmasını kaldırabileceğini açıkladı.

YouTube’un CEO’su Susan Wojcicki “gerçek dünyadaki şiddet” tehdidi azalırsa platformun Donald Trump ‘ın askıya alınmasını kaldırabileceğini açıkladı. Platformun tepe yöneticisi, şirketin askıya almanın ne zaman güvenli olduğunu belirlemek için hükümet uyarılarına ve şiddetli retoriğe bakacağını belirtti.

Hatırlayacağınız üzere 6 Ocak‘taki Capitol Hill isyanının ardından beş kişinin ölümüne neden olan Trump‘ın YouTube hesabı, şiddeti kışkırtma politikasını ihlal ettiğini gerekçesi ile askıya alındı. YouTube başkanı Perşembe günü Atlantic Council ile yaptığı röportajda, “Şu anda durduğumuz yerde, hala yüksek şiddet riskinin olduğu oldukça açık” dedi.

Donald Trump, ikinci ihtarını aldı

Wojcicki ek olarak, eski Başkanın davranışının platformun tam olarak yasaklanmasına yol açmadığını da açıkladı. Şirket, üç ihtar sistemi altında faaliyet gösteriyor ve bir hesabın, üç ihtarın da kalıcı olarak kaldırılması için 90 gün içinde alması gerekiyor. Ocak ayındaki askıya alma, Trump‘ın ilk ihtarı olarak nitelendiriliyor.

Trump’ın eski kişisel avukatı Rudy Giuliani, 2020 başkanlık seçimlerinin çalındığını iddia ettiği için bu hafta başlarında ikinci ihtarını da aldı. Tipik olarak, ilk ihtar, bir hesabın yedi günlük bir askıya alınmasıyla sonuçlanır, ancak Trump’ınki, devam eden şiddet riski nedeniyle uzatıldı.

6 Ocak’ta Trump yanlısı büyük destekçiler grubu ABD Kongre Binası‘na baskın düzenledikten sonra, eski başkan birçok sosyal medya kuruluşunda platformdan çıkarıldı. Trump, Twitter‘dan yasaklandı ve Facebook‘tan uzaklaştırıldı.

Facebook’un Gözetim Komitesi şu anda bu askıya alma işleminin kalıcı hale getirilip getirilmeyeceğini araştırıyor ancak ne zaman hüküm verecekleri henüz belli değil. Son olara isyana karıştığı bildirilen 221 kişi hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu da belirtelim.

Kaynak: Shiftdelete.net

bedava porno

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Apple, bağlantı noktası için yeni bir patent aldı