BugünGüncel

Bugün Güncel

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -

Kayyum atanan belediyelere 2 milyar lira destek sağlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kayyum atanan belediyelere İLBANK aracılığıyla toplam 2 milyar 197 milyon 399 bin 589 lira kredi ve hibe desteği sağlandığını söyledi.

Kayyum atanan belediyelere 2 milyar lira destek sağlandı
11 Ekim 2018 - 17:26

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İLBANK aracılığıyla sağlanan hibe ve kredilerle belediyelerin halka hizmet götürülmesi noktasında çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.


Eylül 2016’dan itibaren daha önce yeterli hizmet alamamış veya bölücü terör örgütlerine lojistik sağladıkları gerekçesiyle görevden alınan bazı belediye başkanlarının yerine kayyum atandığını anımsatan Kurum, bu belediyelerin ayağa kalkması ve halkın gerçek hizmetle buluşabilmesi için kredi ve hibe destekleri verdiklerini hatırlattı.


Bakan Kurum, bu kapsamda kayyum atanan 23 ilde 73 belediye ve 3 ile ait su kanal idaresine talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda hibe ve kredi verildiğini belirterek, “Kayyum atanan belediyelerimize bugüne kadar İLBANK aracılığıyla içme suyu, kanalizasyon, arıtma tesisi gibi altyapı, park, meydan, hizmet binası, pazar yeri, çevre düzenlemesi gibi üstyapı, yol yapım işleri, iş makinesi ve araç alımı ile diğer hizmetlerde kullanılmak üzere toplam 2 milyar 197 milyon 399 bin 589 lira kredi ve hibe desteği sağlandı” diye konuştu.Kurum, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da özellikle HDP’li belediyelerin il ve ilçelere hiçbir hizmet yapmadığını, kaynakların halka değil terör örgütlerine aktarıldığını belirtti.Bu haber TrtHaber.com internet sitesinden, BugunGuncel.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@bugunguncel.com adresimize gönderebilirsiniz.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Telif hakkına sahip olduğunuz haberleri kaldırmak için iletişim adresimiz: sikayet@bugunguncel.com