BugünGüncel

Bugün Güncel

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -

Koruyucu aile hizmetiyle binlerce çocuk sıcak yuvaya kavuştu

Korunmaya muhtaç çocukların bakımının aile ortamında sağlanması amacıyla yürütülen çalışmalar sonucunda, koruyucu aile hizmetiyle 6 bin 286 çocuk sıcak yuvaya kavuştu.

Koruyucu aile hizmetiyle binlerce çocuk sıcak yuvaya kavuştu
09 Kasım 2018 - 14:40

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde, gönüllülük kavramı ve farkındalığın geliştirilmesi ile toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak gönüllü sayısının artırılması amacıyla gerçekleştirilen “Gönül Elçileri Projesi”nin alt projesi olan koruyucu aile hizmeti, Ankara’da başlatılmıştı.


6 bin 286 çocuk koruyucu aile hizmetinden yararlandı


Yürütülen farkındalık ve bilinçlendirme çalışmaları sonucunda, Türkiye genelinde koruyucu aile sayısı 5 bin 138’e, hizmetten yararlandırılan çocuk sayısı ise 6 bin 286’ya ulaştı. Bu yıl içerisinde ise 978 koruyucu ailenin yanına bin 213 çocuk yerleştirildi.


Bakanlık, koruyucu ailelere, baktıkları her çocuk için bakım, eğitim ve yetiştirilme harcamalarına yönelik aylık ücret ödüyor.


Öte yandan Bakanlık, durumu evlat edindirilmeye uygun bir çocukla, evlat edinmeye uygun kişi ya da eşler arasında hukuki bağ ve çocuk ebeveyn ilişkisinin kurulmasını sağlayarak evlat edinme hizmeti de veriyor. Bu kapsamda bugüne kadar 16 bin 652 çocuk evlat edindirildi.


Çocuk başına aylık ortalama 826 lira destek veriliyorBu haber TrtHaber.com internet sitesinden, BugunGuncel.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@bugunguncel.com adresimize gönderebilirsiniz.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Telif hakkına sahip olduğunuz haberleri kaldırmak için iletişim adresimiz: sikayet@bugunguncel.com