BugünGüncel
PKK'lı terörist örgütün gerçek yüzünü itiraflarla anlattı | Bugün Güncel | Günün En Hızlı Son Dakika Haberi
SON DAKİKA

PKK’lı terörist örgütün gerçek yüzünü itiraflarla anlattı

Diyarbakır’da düzenlenen operasyonda yakalanan 19 yaşındaki erkek PKK’lı terörist, örgütün gerçek yüzünü yansıtan itiraflarda bulundu.

Bu haber 12 Ekim 2018 - 18:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Diyarbakır’da düzenlenen operasyonla yakalanan PKK’lı terörist, “Beni Lice kırsalında örgüt mensuplarının bulunduğu bir alana götürdüler ve beni götüren şahıs orada bulunan silahlı örgüt mensuplarından 10 bin dolar aldı.” dedi.


Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonda yakalanan 19 yaşındaki PKK’lı terörist, örgütün gerçek yüzünü yansıtan itiraflarda bulundu.


 2014’te Diyarbakır’da lisede okuduğu dönemde örgüt sempatizanlarının propagandalarından etkilenip dağa çıktığını söyleyen terörist, “Devletin katliam yaptığını ve Kürt halkının yok sayıldığını, artık yeni bir sürece girildiğini bu sürecin PKK sayesinde olduğunu, bundan sonra örgüte katılım yapmayan şahısların Türkiye’de hiçbir işte çalışmasına müsaade etmeyeceklerini, aile bireylerinin işten çıkarılacağını, dağa örgüte katılım yapmamamız durumunda başınıza kat ve kat işler geleceği şeklinde bize konuşma yaptılar” diye konuştu.


Terör örgütü sempatizanlarının bu propagandalarından etkilenip örgüte katılmak zorunda kaldığını söyleyen terörist, “Beni Lice kırsalında örgüt mensuplarının bulunduğu bir alana götürdüler ve beni götüren şahıs orada bulunan silahlı örgüt mensuplarından 10 bin dolar aldı. İl merkezinde örgüt adına faaliyet yürüten şahısların bu işi para karşılığında yaptıklarını anladım.” ifadelerine yer verdi.


Terör örgütünün, Lice kırsalında bir ay silahlı eğitim verdikten sonra kendisini Suriye’ye gönderdiğini aktaran terörist, şöyle devam etti:Bu haber TrtHaber.com internet sitesinden, BugunGuncel.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@bugunguncel.com adresimize gönderebilirsiniz.